Další vítězství s čistým kontem se zrodilo na Kovu

P R A H A - Druhým vychytaným čistým kontem v sezóně pomohl Petr Šulan plzeňským hokejbalistům k výhře na Palmovce proti domácímu Kovu Praha. Ke konečnému vítězství 4:0 pomohl letošní premiérovou trefou Jaroslav Kejř. Naopak Pavel Štulc si gólem pojistil pozici nejlepšího střelce týmu.

8. kolo | sobota 17. 10. 2009 | 18:30

TJ Kovo Praha

0:4 0:1, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 6:55 M. Kadaně (O. Kejř), 34:48 Štulc (Zeman), 35:30 J. Kejř (Juráček), 39:31 Kavalír.
Rozhodčí: Coufal, Prudík. Vyloučení: 5.8, navíc Ondráček, Hruška (oba Kovo) a M. Kadaně (Plzeň) 10 min. osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 18:30.
Tomáš - Hruška, Kovařík, Kocurek, Ryant, Peřka, Suchan, Šebesta - Ondráček, Valenta, Winter, Svoboda, Šimeček, Stárek, Košely, Rada, Burzanovský, Štěpaník, M. Zeman.
Šulan - M. Kadaně, Bezděk, Kavalír, Pospíšil, Juráček, Slanec, Edl - O. Kejř, Muchl, Arnet, J. Kejř, Štulc, P. Zeman, Chowaniec, Regner, Liška, Krásný.
Vstup do utkání se Plzeňanům povedl, svého soupeře přehrávali, a když v sedmé minutě dostali možnost hrát přesilovou hru, šli do vedení. Přesně v čase 6:55 rozvlnil síť za zády Tomáše dělovkou zpoza modré čáry Martin Kadaně. V tu chvíli nikdo netušil, že je to na téměř třicet minut poslední zaváhání jednoho z gólmanů. A to šancí na změnu skóre bylo dostatek. Domácí Kovo hrálo ještě před přestávkou dokonce 21 vteřin v dvojnásobné početní výhodě, ale ani proti třem bránícím hráčům se neprosadilo.

Druhé dějství pak pokračovalo v duchu závěru toho prvního. Přesilové hry soupeři svými fauly nabídli Muchl, Chowaniec a Slanec. Na druhé straně zase jiskření na hřišti neunesl Ondráček a vyfasoval desetiminutový osobní trest. Západočeši se tak k útočení příliš nedostali a museli bránit hubený náskok. Což se podařilo především díky precizní obraně, pozornému Šulanovi a několika centimetrům při střele Peřky, která rozezvonila levou tyč.

Až v závěrečné patnáctiminutovce se diváci na Palmovce dočkali dalších branek. Pavel Štulc si v 35. minutě svým důrazem na brankovišti udělal dostatek prostoru na úspěšnou dorážku a přidal klid na plzeňské hole. A to se projevilo hned vzápětí. Neuplynula ani minuta a Jaroslav Kejř mohl uklidit míček za zcela bezmocného Tomáše. Jednoznačně nejpovedenější pětiminutovku pak v čase 39:31 uzavřel čtvrtou brankou Jiří Kavalír. To už ale na hřišti nebyl kapitán škody Martin Kadaně, protože si vykoledoval desetiminutový osobní trest. A stejné odměny se za své projevy dočkal i hráč s céčkem na prsou z druhé strany Hruška.

Škodovka zvítězila na Kovu 4:0, připsala si třetí výhru bez obdržené branky a po osmi kolech má na čele extraligové tabulky pětibodový náskok na Kladno.