Jedna branka v přesilovce, druhá v oslabení a tři body zůstaly doma

P L Z E Ň - Dvě branky v nerovnovážném počtu hráčů na hřišti rozhodly duel devátého extraligového kola mezi Plzní a Vlašimí. Celkem 48 střel mířilo na Strakovu branku, přesto Plzeňští zítězili "jen" 2:0. Třetí nulu v sezóně vychytal Petr Šulan, který si zároveň připsal jednu asistenci.

9. kolo | sobota 24. 10. 2009 | 17:00

2:0 1:0, 1:0, 0:0

HBT Vlašim

Branky a nahrávky: 3:47 Muchl (Kadaně, Šulan), 23:12 J. Kejř.
Rozhodčí: Gareis, Šoupa. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 48:15. Střely na branku: 48:15.
Šulan - Kadaně, Bezděk, Pospíšil, Kavalír, Edl, Juráček, Slanec - O. Kejř, Arnet, Muchl, Zeman, Regner, Štulc, Chowaniec, Krásný, J. Kejř, Vágner, Liška.
Straka - Čičatka, Kříž, Plaštiak, Špale, Dedek - Vrábel, Horák, Čičatka, Kakos, Sosmovec, Bartejs, Burda.
Domácí šli do utkání jako favorité a hned v první početní výhodě skórovali. Trefa Vladimíra Muchla ze 4. minuty poslala domácí do vedení, ale rozhodně nepřinesla klid na jejich hole. Žádný další střelecký pokus Západočechů se neujal, a tak mohli být domácí rádi, že s jistotou chytající Šulan zneškodnil ojedinělé ale o to nebezpečnější výpady soupeře. Přestože poměr střel byl v prvním dějství 17:6, skóre bylo 1:0.

Ve druhé třetině byli domácí stále aktivnějším týmem, přesto jejich převaha nebyla nikterak drtivá. Paradoxně druhou branku ve Strakově síti přinesla početní výhoda Vlašimi. Hostům se nepodařilo dobře si přihrát a Jaroslav Kejř z brejku bekhendovým blafákem zasunul za bezmocného brankáře – 2:0. Do konce třetiny se snažili domácí náskok udržet a to se jim podařilo.

Kdo čekal ve třetí patnáctiminutovce zběsilé útočení ze strany Vlašimi, musel být zklamán. Hosté se jen výjimečně podívali do útočného pásma a většinu času strávili odrážením náporu Plzeňanů. Hráči škody spálili celou řadu příležitostí a hostující gólman nakonec skončil ne metě 48 zákroků.