Další výhru si Škodovka vystřílela osmi brankami do sítě Kertu

P L Z E Ň - Jestliže se v prvním víkendovém duelu Plzeňané střelecky trápili, pak v tom nedělním bylo vše trochu jinak. Příval střel na hostujícího brankáře byl sice podobný, ale produktivita domácích o třídu lepší. Ze 43 střel vytěžili osm branek a podpořeni jistým výkonem brankáře Semery si dokráčeli pro další tři body.

10. kolo | neděle 25. 10. 2009 | 14:30

8:0 2:0, 4:0, 2:0

HC Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 6:01 Pospíšil (Regner), 10:56 Regner (Štulc, Pospíšil), 16:59 Vágner (Muchl, O. Kejř), 19:09 Kadaně (Zeman), 25:14. Kavalír (Zeman), 26:40 Štulc (Zeman), 34:31 Juráček (Chowaniec), 37:33 Regner.
Rozhodčí: Gareis, Šoupa. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 74. Střely na branku: 43:10.
Semera - Kadaně, Bezděk, Pospíšil, Kavalír, Edl, Juráček, Slanec - O. Kejř, Muchl, Arnet, Zeman, Štulc, Regner, Vágner, Chowaniec, J. Kejř, Liška, Krásný.
Gerlich (31. Heřmánek)- Sikora, Skalník, Toula, Abraham - M. Kruček, Plzák, Plachý, Kuna, Matoušek, Wittmayer, Skalický, J. Kruček, Hradecký, Rozenberg.

Plzeň nastoupila do zápasu od prvních minut aktivněji a jasně dala soupeři najevo, kdo bude na hrací ploše pánem. Naprostá střelecká převaha byla v 7.minutě korunována gólem Jana Pospíšila a Plzeň vedla. Od té doby se hosté k ničemu většímu nedostali. V 11.minutě navíc využil přesilovku Martin Regner, čímž uklidnil domácí hráče.

Druhá třetina přinesla ještě drtivější tlak Škody Plzeň než ta předchozí. Hosté se dostali k první střele na Semeru až téměř v její polovině. To Západočeši už v 17.minutě využili druhou přesilovku zásluhou Adama Vágnera. A tím jakoby si otevřeli střelnici. Během šesti minut se postupně trefili Martin Kadaně, Jiří Kavalír a Pavel Štulc. Po skončení druhé třetiny na výsledkové tabuli svítilo skóre 6:0.

Třetí třetina se spíše dohrávala. Kert viditelně neměl sílu na obrat, i v útoku se objevoval jen výjimečně. A tak Marián Juráček poslal za záda pražského gólmana již sedmý míček. Na konečných 8:0 pro domácí upravil v 38. minutě Martin Regner. Plzeň mohla oslavit drtivé vítězství a potvrdila vedoucí pozici v tabulkce.