Derby se stalo jasnou záležitostí pro Plzeň

P L Z E Ň - Dva přesné zásahy v každé třetině a o osudu prestižního derby Plzeń - Dobřany bylo rozhodnuto. Jan Donauschachtl v brance hostujícího týmu marně vzdoroval náporu hráčů Škody, naopak Petr Šulan si díky pouhým deseti zásahům v klidu došel pro další čisté konto.

11. kolo | úterý 10. 11. 2009 | 18:00

6:0 2:0, 2:0, 2:0

TJ Snack Dobřany

Branky a nahrávky: 5:48 M. Kadaně (Muchl), 14:28 Vágner (Kavalír, Pospíšil), 16:15 Regner (Vágner, P. Štulc), 29:05 M. Kadaně (Lendl), 38:00 Lendl (Bezděk, Muchl), 42:33 Pospíšil (Muchl).
Rozhodčí: Gareis, Šoupa. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. Diváci: 258. Střely na branku: 44:10.
Šulan - M. Kadaně, Bezděk, Pospíšil, Kavalír, Edl, Juráček, Slanec - O. Kejř, Lendl, Muchl, Zeman, P. Štulc, Vágner, Regner, Arnet, J. Kejř, Chowaniec, Liška, Krásný.
Donauschatl - Šlehofer, J. Štulc, Větrovec, Šperl, Pokorný, Kováčik, Pancurák, J. Kadaně, Plaček, Kastner, Ježek, Kůrka, Ceperko, Bruckner, Kalina, Majer, Veselý, Puta.
Celky Plzně a Dobřan proti sobě v západočeském derby nastoupily v pro příznivce extraligového hokejbalu netradiční den a čas. Před televizními kamerami začalo utkání velmi z ostra a hlavně Plzeňanům se průběh musel líbit. Již v čase 5:48 po příhře Muchla otevřel skóre Martin Kadaně. A hráči Škody pokračovali v obléhání dobřanské branky i nadále. Donauschachtl se měl co ohánět a ještě před pauzou lovil míček ze sítě podruhé. Další zářez na pažbě si připsal v poslední minutě prvního dějství parádní ránou do růžku Adam Vágner.

Také druhá třetina začala lépe pro domácí. Souhru Pavla Štulce a Adama Vágnera zakončil přesně Martin Regner - 3:0! A další povedené akce domácích na sebe nedaly dlouho čekat. Výborný gólman hostů však držel skóre na stavu 3:0. Další změnu mohl obstarat Bezděk, trefil však pouze tyč. Ke smůle Plzně navíc v 21.minutě skončil s krvavým šrámem v obličeji Ondřej Kejř a ze zápasu musel odstoupit. Další smolař Bezděk o chvíli později sice již zamířil přesně mezi tři tyče, ale rozhodčí kvůli posunuté brance rozpažil. Domácí se tak mohli radovat až v 30. minutě po dalekonosném pokusu Martina Kadaněho.

Ve 34. minutě přišla první početní výhoda hostů a Dobřany se poprvé nastěhovali na delší časový úsek před Šulana. Jenže svoji šanci promarnili, a tak sami v oslabení inkasovali. Marek Lendl vyslyšel přání fanoušků a vstřelil pátý gól. Pak nejdříve zabojoval několika zákroky o čisté konto Šulan a následně výsledek podtrhl trefou od modré čáry Jan Pospíšil. Derby tak mělo jasného vítěze, o rozdělení sil na hřišti svědčí i poměr střel 44:10.