Karviná v Plzni dostala desítku

P L Z E Ň - Poslední podzimní utkání znamenalo pro plzeňský A-tým souboj s Karvinou. První vzájemné utkání skončilo jednoznačně 7:0 pro Škodováky a čekalo se, jak si Plzeňané povedou v odvetě. Domácí se nakonec prosadili hned desetkrát. Po dvou brankách zaznamenali Martin Kadaně a Petr Zeman. Premiérovou branku v extralize vstřelil Jaroslav Liška.

15. kolo | neděle 22. 11. 2009 | 12:00

10:1 1:0, 5:1, 4:0

HbK Karviná

Branky a nahrávky: 13:36 Kadaně (Muchl), 17:54 O. Kejř (Štulc), 19:52 Liška (Chowaniec), 22:12 Vágner (Muchl), 27:29 Zeman (Kavalír, Pospíšil), 27:57 Zeman (Pospíšil), 31:40 Arnet (Chowaniec), 33:57 Kavalír (Zeman), 35:17 Kadaně (Vágner, Muchl), 36:50 Pospíšil (Zeman).
Rozhodčí: Florián, Chochola. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 46:8. Průběh utkání: 6:0,6:1,10:1 .
Šulan (41.Fiřt) - Kadaně, Slanec, Pospíšil, Beránek, Edl, Juráček, Chowaniec, O. Kejř, Kavalír, Muchl, Štulc, Vágner, Zeman, Regner, Arnet, J. Kejř, Liška, Krásný.
Vašek - Řehůřek, Dittman, Zaremba, Pilch - Kurz, Blatoň, L. Kubica, M. Kubica, Konečný, Zbořil, Novotný, Pietraš.
Domácí nastoupili do zápasu v početné silné sestavě, což se však nedalo říci o hostech, kterých bylo pouze dvanáct. Domácí hned od začátku vlétli na svého soupeře velmi z ostra a zasypali Vaška celou řadou střel. V 6. minutě dostala Škodovka možnost zahrát si přesilovou hru, hosty však držel nad vodou Vašek. Některé zákroky byli téměř k neuvěření, stav tak zůstával stále 0:0. Brankář Karviné kapituloval až ve 14. minutě když se nechytatelně trefil Martin Kadaně. V poslední minutě začala zlobit časomíra, jenže si toho nikdo nevšiml a Plzeň dala branku. Rozhodčí Florián ji však neuznal a nařídil dohrát 39 vteřin, které byly nutné k dokončení první periody.

Druhá část začala vyloučením domácího Vágnera. Góly se však dávají i ve vlastním oslabení a to ukázal Ondřej Kejř. Tlak Karviné poté opadl a domácí začali svůj střelecký koncert. Do 28. minuty se trefili ještě čtyřikrát. Nejprve vstřelil svoji první extraligovou branku Jaroslav Liška, poté přidal další ve 23. minutě Adam Vágner a nakonec se během minuty z dvou různých situacích prosadil Petr Zeman. Hosté mysleli alespoň na čestný úspěch a toho se také dočkali. V poslední minutě využil přesilovou hru po nepovedeném zákroku Petra Šulana hostující forvard Lukáš Kubica.

Třetí patnáctiminutovka nezačala takovým tlakem jako druhá, ale domácí navyšovali náskok dál, Jan Arnet nahazoval od modré míček do pásma, jeho nahození brankář Vašek nepokryl a musel lovit míček ze sítě po sedmé. Za další dvě minuty to bylo po zakončení Jiřího Kavalíra už 8:1. Karviná v tu chvíli rezignovala a zápas jen dohrávala. S tím se však domácí nechtěli smířit a přidali další branku, když přesilovku již za 11 vteřin využil svoji druhou přesnou ranou Martin Kadaně. Stav se měnil za další minutu a třicet tři vteřin ještě jednou. Na konečných 10:1 upravil Jan Pospíšil. Ve 41. minutě domácí vystřídali gólmany, ale na tom, že v zápase dostanou jedinou branku se již nic nezměnilo. 70 diváků tak mohlo odcházet spokojených s průběhem a vysokým vítězstvím domácího týmu.