Plzeň zdolala Kladno a upevnila si první pozici

P L Z E Ň - Duel dvou nejlepších týmů sliboval zajímavou podívanou a tu také nabídl. O výsledku nakonec rozhodla úvodní patnáctiminutovka, ve které Plzeňané vstřelili čtyři branky. Hosté dvakrát vystřídali brankáře, ale ani to na zvrat nestačilo. Západočeši navýšili svůj náskok na kladenský tým na šest bodů a míří za vízězstvím v základní části.

18. kolo | sobota 6. 3. 2010 | 10:30

5:1 4:0, 0:0, 1:1

HBC ALPIQ Kladno

Branky a nahrávky: 2:36 Muchl (Beránek, O. Kejř), 4:03 Zeman (J. Kejř), 4:42 Pospíšil (O. Kejř), 14:47 O. Kejř (Kadaně), 40:21 Zeman(Juráček, Vágner) - 38:51 Kopecký (Šíma).
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 182. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Šulan - Kadaně, Beránek, Slanec, Juráček, Edl, Kavalír - O. Kejř, Pospíšil, Muchl, Zeman, Vágner, J. Kejř, Regner, Štulc,Komanec.
Jirotka (5.-15.Kolísek) - Dědič, Honický, Sýkora, Rejthar, Konvička, Kudela, Soukup - Tyburec, Topolánek, Tvarůžek, Kopecký, Příhoda, Pittner, Ogurčák, Nedvěd, Šíma, Bešťák.
Utkání začalo náporem ze strany Kladna, během první minuty si Středočeši vytvořili dvě příležitosti ke skórování, k jejich smůle ale žádnou nevyužili. Navíc v další minutě hosté zahrozili znovu a Šulanovi pomohla tyčka. Během chvilky následovalo vyloučení a v přesilovce skóroval Vladimír Muchl, když zblízka prostřelil Jirotku. Vedení o jednu branku nevydrželo dlouho, na začátku 5. minuty zvýšil Petr Zeman. Střílení branek se domácím zalíbilo a jen o pár chvil později zvyšoval na 3:0 Jan Pospíšil. Brankář Jirotka se poroučel z branky a už ze střídačky sledoval trápení hostů. Ti znovu nastřelili tyčku a ke skŕování jim nepomohly ani dvě početní výhody, při kterých sice hezky kombinovali, ale pramálo stříleli. Naopak domácí velice často přesilovky využívají a to potvrdil přesnou dalekonosnou ranou Ondřej Kejř. Do kabin se tak šlo za stavu 4:0.

Do druhé třetiny znovu Kladno vyměnilo brankaře, zpět se do branky postavil Jirotka. Po průniku Regnera byl vyloučen Kudela a domácí dostali výhodu přesilovky. Půl minuty před návratem vyloučeného Kudely domácí přišli o početní převahu, když Edl byl vyloučen. Kladno si ovšem v přesilové hře žádnou vážnější šanci na snížení skóre nevytvořilo. Domácí na chvíli zamkli Kladenské v obraném pásmu a vyplynulo z toho vyloučení, tentokráte kladenského Konvičky. Domácí si vytvořily tlak na branku, avšak branku se jim vstřelit nepodařilo. Hra se značně zklidnila a hodně se hrálo ve středním pásmu. Na konci 27. minuty přišlo další vyloučení hostů, Sýkorovu chybu nikdo z hráčů v bílém nepotrestal.

Vstup do třetí třetiny byl z obou stran opatrný, vážnější ohrožení branky znamenala až střela Ogučáka ve 34.minutě, jenže skórování zabránil skvělým zákrokem Šulan. Kladenská koncovka působila na začátku třetiny bezzubě. Kladno dostalo šanci na snížení při vyloučení Juráčka. Velký zmatek před brankovištěm Šulana branku i když k ní byli hosté nejblíže v celém zápase, jenže Sýkora ani Topolánek míček do branky nedopravili. O chvíli později se přece jenom hosté dočkali. Z kruhu pro vhazování se prosadil Kopecký a snížil na 4:1. Chvíli na to zůstal v rohu hřiště ležet Kadaně a těžce se sbíral ze hřiště. Plzeňané jako by chtěli pomstít svého kapitána o chvíli později přidali další branku, nad rameno gólmana se prosadil podruhé v zápase Petr Zeman. Domácí dostali další příležitost ke skórování a to početní výhodu o dva hráče, samozřejmě následoval time-out domácích. Jenže dvojnásobná výhoda nebyla zužitkována.