Plzeňané podlehli Vlašimi 2:4, rozhodla poslední třetina

Po třiceti minutách vedli Plzeňané ve Vlašimi 2:1, přesto si neodvezli ani bod. Svého soupeře sice přestříleli, jenže nedokázali těsné vedení pojistit a naopak sami doplatili na chyby v defenzivě. První místo po základní části tedy ještě dvě kola před koncem nemají Západočeši vůbec jisté.

20. kolo | sobota 20. 3. 2010 | 13:00

HBT Vlašim

4:2 0:0, 1:2, 3:0

Branky a nahrávky: 17:35 Šindelář (Eris), 33:43 Horák (Filip, Dušek), 39:22 Dušek (M. Čičatka), 43:07 Dedek - 16:54 Zeman (Štulc), 20:36 O. Kejř (Arnet, Pospíšil).
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 20:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Straka - M. Čičatka, Kieler, Špale, Blažek, Plaštiak, Beránek, Filip, Šindelář, Máčala, Bartes, Kakoš, Dedek, Horák, Dušek, Sosnovec, Eris, V. Čičatka, Gärtner.
Šulan - Pospíšil, Bezděk, Juráček, Slanec, Edl, Beránek, Kavalír - O. Kejř, Arnet, Komanec, Zeman, Štulc, J. Kejř, Liška, Chowaniec, Regner.
První třetina nenabídla mnoho zajímavých momentů. Hlavně Plzeňané si teprve zvykali na specifické podmínky vlašimského hřiště a nepředváděli žádné technické parády, které si mohou dovolit ve své hale. Přesto byli aktivnějším týmem, jenže pozorný Straka všechny zárodky šancí ihned zmařil.

Ve druhém dějství už střelci zaznamenali první úspěchy. V 17. minutě otevřel skóre po dlouhém tlaku, kdy druhý útok Plzně zamotal hlavu vlašimským obráncům, Petr Zeman. Radost hostům ale vydržela jen devětatřicet vteřin, v čase 17:35 totiž vyrovnal Šindelář. Přesto šli Západočeši do kabin s jednogólovým náskokem. Rychlé přistrčení Arneta zužitkoval přesnou střelou Ondřej Kejř.

Posledních patnáct minut by Plzeňané nejraději úplně vymazali z paměti. V letošní úspěšné sezóně nepamatují takový výpadek. Horák totiž na konci 34. minuty nastartoval dokonalý obrat. Středočeši se prosadili hned třikrát, naopak Plzeňští se trápili. Velké šance ve vlastním oslabení neproměnili Jaroslav Kejř a Petr Zeman a k úspěchu nevedl ani závěrečný nápor. Vlašim tak připravila Plzni druhou prohru v tomto extraligovém ročníku.