Kert poražen a vítězství v základní části je jisté

Vítězství Plzně v základní části extraligy mužů je definitivně stvrzeno. Rozhodla o tom výhra na hřišti Kert Parku Praha. Pražané dokázali reagovat jen na úvodní branku Západočechů, pak už pařila hra hostům a konečné skóre mělo podobu 1:5. První trefu ve svém staronovém působišti zaznamenal Adam Roušal.

21. kolo | neděle 21. 3. 2010 | 14:30

HC Kert Park Praha

1:5 1:2, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 14:43 Hradecký (Sikora, Gerlich) - 11:37 Pospíšil (O. Kejř), 14:59 Arnet (Regner), 28:49 Štulc (Juráček), 33:33 Roušal (Komanec), 43:27 Zeman (Juráček).
Rozhodčí: Žižka, Žák. Vyloučení: 9:8, navíc Zeman 10 min. osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 36.
Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
Sup - Sikora, Skalník, Michetschläger, Ptáčník, Dvořáček, Pavlík, Kruček, Skalický, M. Plzák, Matoušek, Abraham, Plachý, Rozenberg, Hradecký, Červený, Wittmayer, Gerlich.
Semera - Pospíšil, Bezděk, Slanec, Juráček, Kavalír, Edl, Beránek - O. Kejř, Muchl, Roušal, Zeman, Štulc, J. Kejř, Chowaniec, Komanec, Regner, Arnet, Liška.
Po prohře ve Vlašimi měli Plzeňané na Kertu druhou možnost proměnit pomyslný mečbol a zajistit si triumf v základní části extraligy. Svého soupeře od začátku utkání přehrávali, ale k přímému ohrožení Supovy branky se nedostávali. Až ve 12. minutě napřáhl při přesilové hře na modré čáře Jan Pospíšil a poslal hosty do vedení. Když v čase 14:43 srovnal také v početní výhodě šťastnou dorážkou za dezorientovaného Semeru Luděk Hradecký, zdálo se, že do kabin půjdou oba celky za nerozhodného skóre. Jenže přesně s přestávkovým hvizdem zametl do braky míček Jan Arnet a Plzeň opět vedla.

Druhý gól Západočechy definitivně uklidnil a ti již nepřipustili žádné komplikace. Hru sice kouskovala častá vyloučení, ale bylo se na co dívat. Plzeňští dopláceli na svou slabou produktivitu a také jim chyběl kousek štěstí. Za zády gólmana Kertu zacinkala tyčka po střelách Pospíšila a Roušala. Až minutu před druhou pauzou zaznamenal třetí trefu pohotovou dorážkou Pavel Štulc.

V poslední třetině se do statistik zapsal ve svém prvním utkání v zelenomodrém dresu Adam Roušal a po další sérii brankových příležitostí uzavřel skóre 5:1 svou trefou ihned po vhazování Marián Juráček. I když do listiny střelců byl chybně zapsán Petr Zeman. Plzeňané si tak v pohodovém tempu dokráčeli pro tři body a jistotu první příčky po dvaadvaceti odehraných kolech.