Vítězství v derby znamená historický rekord

Posledním březnová neděle, poslední utkání základní části a ještě k tomu regionální derby. To byla nabídka na nedělní odpoledne na hřišti v Dobřanech. Domácí sice hráli o jistotu záchrany, přesto byli od začátku aktivnější Plzeňané a postupně svému soupeři nasázeli čtyři branky. Konečné skóre základní části je tedy 53 bodů a soupeřem ve čtvrtfinále play-off bude pražský Kert.

22. kolo | neděle 28. 3. 2010 | 16:00

TJ Snack Dobřany

0:4 0:1, 0:3, 0:0

Branky a nahrávky: 13:35 O. Kejř (Roušal), 19:52 Slanec (J. Kejř, Štulc), 23:55 Komanec, 27:18 Muchl (Pospíšil, O. Kejř).
Rozhodčí: Florian, Koskuba. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 202. Střely na branku: 18:28.
Marek – Kováčik, Pokorný, Štulc, Šlehofer, Pancurák, Větrovec – Šebo, Ježek, Kalina, Plaček, Veselý, Kastner, Půta, Skála, J. Kadaně.
Šulan (23. Semera) – Bezděk, Pospíšil, Beránek, Edl, Slanec, Juráček, Kavalír – O. Kejř, Muchl, Roušal, J. Kejř, Štulc, Chowaniec, Arnet, Komanec, Vágner, Liška, Regner.
V úvodu utkání hráli mírně aktivněji Dobřanští. V 5. minutě rozjeli kolotoč před plzeňskou brankou, který podpořili dvěma nepříjemnými střelami. Ty však Šulan pochytal. Největší šanci pak měl tým Snacku v přesilovce, jenže proti otevření skóre se postavil obětavý Bezděk, který se vrhl proti dorážce a zblokoval ji. Do vedení tak nakonec šli Plzeňané. Ve 14. minutě akci dva na jednoho zakončil střelou pod horní tyč Ondřej Kejř.

Ihned po přestávce zastavila míček z hole Ondřeje Kejře horní tyčka. Domácí pak měli velkou příležitost srovnat, ale nevyužili ani výhodu dvou mužů trvající 69 vteřin. A tak i podruhé lovil míček ze sítě Marek, Michal Slanec si v 20. minutě povedeným zásahem ze vzduchu připsal první branku v letošní sezóně. V polovině zápasu trenér Kurfürst vystřídal brankáře, když Šulana nahradil Semera. Hosté hráli v dobré pohodě a o další branku se postaral Radek Komanec, jenž převzal míček na modré čáře, obtočil se kolem branky a zasunul za bezmocného dobřanského gólmana. Poté ještě Plzeň využila přesilovku pěti proti třem, když vteřinu před návratem prvního potrestaného přidal čtvrtou trefu Vladimír Muchl.

Ani v poslední patnáctiminutovce se Snack nedočkal čestného úspěchu. A své šance neproměnili ani Plzeňané, přestože příležitostí nebylo zrovna málo. Brankáře Marka zasypali dalšími šestnácti střelami, ale dobřanská jednička odolala. Přesto mohou být hráči Škody spokojeni. Připsali si další tři body a konečné skóre po dvaadvaceti kolech se zastavilo na čísle třiapadesát.