Čtvrtfinále poháru přineslo gólovou smršť

Ani o Velikonocích nezůstala hala na Košutce prázdná. Ve čtvrtfinále Českého poháru se Plzeňané představili poprvé v této soutěži před domácím publikem. Předpokládalo se, že souboj s Mostem bude tuhým bojem a složitým dobýváním branek, jenže po devíti minutách byl stav 5:0. Hrdinou se stal Martin Kadaně, který po návratu vstřelil hattrick a výrazně přispěl ke skóre 11:2.

ČP6 | sobota 3. 4. 2010 | 11:00

11:2 5:0, 2:0, 4:2

HBC Most

Branky a nahrávky: 1:13 J.Kejř (Muchl, Juráček), 1:25 Arnet (Vágner), 4:45 O.Kejř, 5:47 Kadaně (Šulan), 8:48 Muchl (Komanec), 25:20 Kadaně (O.Kejř, Pospíšil), 27:10 Kadaně (Pospíšil), 32:26 Pospíšil (Kadaně), 34:18 Juráček (Komanec), 36:49 Muchl (Juráček, Komanec), 44:45 Pospíšil (Beránek) – 39:13 Málek (Loskot), 42:24 Švancar (Hodovník).
Rozhodčí: Koskuba, Florián. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. Diváci: 49. Střely na branku: 36:23.
Průběh utkání: 10:0, 10:2, 11:2.
Šulan (35. Větrovský) - Kadaně, Bezděk, Pospíšil, Kavalír, Juráček, Edl, Beránek, Slanec - O. Kejř, Muchl, Roušal, J. Kejř, Komanec, Regner, Arnet, Chowaniec, Vágner, Liška.
Brém (4.-30.Baráth) - Čížek, Málek, Střeska, Senft, Kosina, Hodovník, Kypet, Ryboň, Koudelka, Švancar, Procházka, Krtička, Loskot, Poláček, Voženílek, Lipert.
První šance utkání sice patřila hostům, ale pak už hřmělo na druhé straně. Než se hostující gólman Brém stačil rozkoukat, musel lovit dvakrát míček ze své branky. První trefu zaznamenal už v čase 1:13 Jaroslav Kejř a druhou přidal jen o dvanáct vteřin později Jan Arnet. To však nebylo vše v 5. minutě doplachtilo do branky i nahození Ondřeje Kejře a Brém byl náhle na střídačce. Jenže ani jeho náhradník Baráth si do Plzně nepřivezl zrovna oslnivou formu. Po minutě pobytu na hřišti mu za záda proklouzlo nahození Martina Kadaněho, který posílal míček přes celé hřiště a ani sám nevěřil, jak jednoduché byl proti Mostu skórovat. Účet za první dějství uzavřel v 10. minutě důrazně dorážející Vladimír Muchl.

V druhé patnáctiminutovce se domácím na chvíli zasekly zbraně a hostům se nedařilo zlomit zakletí Šulanovy branky. Největší šanci spálil na konci 24. minuty Loskot. Diváci čekali na branku až do 26. minuty, kdy Martin Kadaně využil dvojnásobnou přesilovou hru. Stejný muž pak přidal i sedmý zásah a dokonal hattrick. Stav před poslední třetinou byl 7:1.

Ani po přestávce se utkání jen nedohrávalo. Do mostecké branky se vrátil Brém. Místo znovuzískání sebevědomí však musel vytrpět další góly za svá záda. O dva se postarali obránci – Jan Pospíšil a Marián Juráček a jubilejní desátý zářez přidal Vladimír Muchl. Poté se dostali ke slovu i hráči Penta. Šulan vystřídal a Větrovský kapituloval po skryté střele Ondřeje Málka, který po vhazování propálil dav hráčů a zajistil první zásah svého týmu. Druhý přidal ve 43. minutě po individuální akci Slavomír Švancar. Jenže poslední slovo stejně museli mít domácí. Patnáct vteřin před závěrečnou sirénou vypálil z pravého křídla Pospíšil a odrazem o tyč poslal míček do sítě.

Vysoká výhra zajistila Plzni postup do FinalFour Českého poháru, které se uskuteční 19. a 20. června. Místo konání bude známo na konci dubna.