Plzeňané urvali v napínavém dramatu první bod

Nečekalo se to, ale první čtvrtfinále v sérii Plzně a pražského Kertu se změnilo ve velké drama. Domácí se sice ujali poměrně rychle dvoubrankového vedení, to však prohospodařili a strachovat se museli až do samého konce. Utkání rozhodla přesilovková trefa Jana Beránka v čase 43:39.

ČF1 | sobota 10. 4. 2010 | 17:00

4:3 2:1, 0:0, 2:2

HC Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 10:54 Pospíšil (Roušal, O.Kejř), 12:02 Muchl (Vágner), 36:20 Zeman, 43:39 Beránek (Pospíšil, Kadaně) – 13:14 L. Plzák (Sikora), 31:56 Sikora (Toula, Kuna), 37:03 L. Plzák (Sikora).
Rozhodčí: Florián. Koskuba. Vyloučení: 4:7, navíc Wittmayer (KER) 10 min. osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 170. Střely na branku: 50:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Šulan - Kadaně, Bezděk, Juráček, Slanec, Edl, Beránek, Kavalír - O. Kejř, Pospíšil, Roušal, Zeman, Štulc, J. Kejř, Vágner, Komanec, Arnet, Muchl, Chowaniec, Regner.
Gerlich - Sýkora, Skalník, Michetsläger, Toula, Pavlík, Skalický, M. Plzák, M. Kruček, L. Plzák, Kuna, Matoušek, Abraham, Plachý, Kruček Jiří, Bezouška, Červený, Wittmayer, Hradecký, Dvořáček.
Hned začátek prvního utkání čtvrtfinálové série naznačil, že nepůjde o jednoznačnou záležitost. Ve 2. minutě sice střílel Zeman, ale na Gerlicha v brance Kertu si ranou k tyči nepřišel. Naopak Plzeňané museli několikrát řešit ošemetnou situaci před svou brankou a navíc bránit první oslabení. Vše zvládli a sami dvěma bleskovými údery soupeři odskočili. Nejdříve po devatenácti vteřinách využil přesilovou hru střelou mezi betony gólmana Jan Pospíšil a poté zamířil úspěšně po vyhraném vhazování Vladimír Muchl. Uběhla pouze minuta hry a Kert snížil. Plzeňané propadli v rozehrávce a Lukáš Plzák si poprvé v utkání vybral kousek štěstí, když se mu zpět na hůl odrazila nevydařená přihrávka a stačilo zasunout míček do odkryté branky. Přesto šli do kabin spokojenější Západočeši.

Druhá perioda byla ve znamení úporného dobývání branek. Hlavně ze strany domácích to byl křečovitý boj. Hosty držel výborný gólman Gerlich, který za patnáct minut zneškodnil jednadvacet střel. Ke vší smůle, která se lepila domácím na hokejky byl ještě po závěrečném hvizdu vyloučen Marián Juráček a Pražané tak dostali pro úvod třetí třetiny výhodu přesilovky.

Domácí opět za své chyby draze platili. Beránek poslal nešikovným zákrokem svůj tým do tří a trest v podobě vyrovnání vykonal Tomáš Sikora. Zase tak byl na řadě nápor Plzně. Ten proměnil v třetí branku po individuální akci Petr Zeman a v 37. minutě se dostala Plzeň další šanci hlídat svůj náskok. Jenže trvalo jen třiačtyřicet vteřin a bylo srovnáno. Štastným střelcem opět Lukáš Plzák, i když míček doputoval za Šulanova záda po odrazu od Pospíšilovy nohy velmi kuriózním způsobem. Plzeńané v žádném případě nechtěli hrát prodloužení, ale Gerlichovi dvakrát po sobě pomohla tyčka. Velmi důležitý moment tak přišel až v polovině 44. minuty, kdy za katr putoval hostující Sikora a domácím stačilo devět vteřin na rozhodující trefu. Na hranici brankoviště si nejdůrazněji počínal Jan Beránek a opět rozjásal velmi solidně zaplněnou halu. Hosté již přes snahu v závěru utkání nedokázali odpovědět.