Plzeň zdolala Kert i podruhé

Druhý zápas čtvrtfinálové série se hodně podobal prvnímu utkání. Domácí se opět dostali do dvoubrankového vedení a Kert opět snížil na 1:2. Pak se však cesty obou duelů rozešly. Plzeňané již nechtěli připustit další drama a naopak zásluhou Beránka přidali třetí branku. Zvládli tak druhý urputný souboj a připsali si druhý bod.

ČF2 | neděle 11. 4. 2010 | 17:00

3:1 1:0, 2:1, 0:0

HC Kert Park Praha

Branky a nahrávky: 13:48 Slanec (Štulc, Juráček), 17:08 Kadaně (O.Kejř), 29:58 Beránek (O. Kejř, Kadaně) – 20:42 Abraham (Wittmayer).
Rozhodčí: Šoupa, Gareis. Vyloučení: 6:9,navíc Wittmayer (KER) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 198.
Střely na branku: 39:14. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Šulan - Kadaně, Bezděk, Beránek, Edl, Slanec, Kavalír - O. Kejř, Roušal, Pospíšil, Zeman, Štulc, J. Kejř, Vágner, Komanec, Arnet, Muchl, Chowaniec, Komanec, Regner.
Gerlich - Sikora, Skalník, Michetschläger, Toula, Pavlík - L. Plzák, Kruček, M. Plzák, Kuna, Matoušek, Abraham, Plachý, Lívanec, Kruček, Červený, Wittmayer, Hradecký.
Do druhého utkání čtvrtfinále vstoupily oba týmy bojovně naladěny. Zatímco hosté chtěli srovnat sérii, domácí toužili zvýšit na 2:0. Tomu odpovídala hra, kterou mohly sledovat téměř dvě stovky diváků v solidně zaplněné hale. Z řady urputných soubojů se jen těžce rodily šance a navíc v brance Kertu stál výborný Gerlich. Hostující gólman ale před přestávkou jednou kapituloval. Na konci 14. minuty Michal Slanec trefil od modré přesně horní růžek branky.

Na začátku druhého dějství byl vyloučen hostující Skalník a domácí početní výhodu využili. Na červené napřáhl Martin Kadaně a skóre se měnilo podruhé. Místo uklidnění a snahy vstřelit další branky Plzeňané předali iniciativu hostům a doplatili na to ve 20. minutě snížením na 2:1. Z mezikruží prostřelil Šulana Roman Abraham. Pražané ještě zvýšili obrátky, přesto se většinu času museli bránit a dvě vteřiny před koncem třetiny, jak jinak něž v přesilovce, skóroval Jan Beránek.

Třetí část byla hlavně ve znamení snahy hostů srovnat nepříznivý vývoj zápasu. Pouhých šest střel na domácí branku ale bylo málo. Ani hráči Škody nepřidali další přesný zásah, když největší příležitost neproměnil Roušal, a tak utkání skončilo 3:1. Plzeň si příští týden v sobotu může zajistit postup do semifinále.