Třetí výhra nad Kertem zajistila postup do semifinále

Nejsnazším možným způsobem postoupili plzeňští hokejbalisté do semifinále. Ve třetím utkání sice na hřišti Kertu rychle prohrávali 0:2, ale hra patřila jim a ani branky na sebe nedaly dlouho čekat. Po jasné výhře 6:3 mohou Plzeňané slavit a vyhlížet soupeře pro semifinálové boje.

ČF3 | sobota 17. 4. 2010 | 17:00

HC Kert Park Praha

3:6 2:2, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 0:20 L. Plzák (M. Kruček), 7:58 Wittmayer (Bezouška), 33:49 Plachý (L. Plzák) - 9:56 Beránek (Pospíšil), 14:33 Beránek (Zeman), 24:17 Juráček (Komanec, Štulc), 28:34 Arnet (Chowaniec, Slanec), 36:19 Arnet, 43:30 Muchl (O. Kejř).
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 8:5, navíc Bezouška 10 min. osobní trest. Využití: 1:2.
Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:6.
Gerlich - Sikora,Skalník, Michetschläger, Rozenberg, Toula, Pavlík, Dvořáček - Skalický, L. Plzák, M. Kruček, , M. Plzák, Kuna, Matoušek, Abraham, Plachý, J. Kruček, Bezouška, Červený, Wittmayer, Hradecký.
Šulan - Kadaně, Bezděk, Juráček, Slanec, Beránek, Pospíšil, Kavalír, Edl - O. Kejř, Roušal, Muchl - J. Kejř, Zeman, Štulc - Arnet, Komanec, Chowaniec.
Utkání na Kertu se hned od začátku lišilo od dvou úvodních soubojů. Po dvaceti vteřinách totiž poslal domácí do vedení Lukáš Plzák a v 7. minutě navíc skončila za Šulanovými zády i druhá střela Kertu. Wittmayer zvýšil na 2:0. Jinak se ale hrálo výhradně před Gerlichem, který však dokazoval, že jeho výkony v plzeňské hale nebyly náhodné. Přesto Plzeňané dokázali do přestávky srovnat a bylo to hlavně zásluhou Jana Beránka. Důrazný bek nejprve proměnil v gól rychlou dorážku a následně parádně umístěnou trefu po Zemanově vyhraném vhazování.

Po pauze navíc přidal další obránce Marián Juráček třetí zásah a zasloužený obrat byl dokonán. Na gólmana Pražanů stále dopadala smršť střel, ale ujala se jediná. V 29. minutě pracoval důrazně na brankovišti Chowaniec, vytvořil prostor pro Jana Arneta, který bekhendem zametl míček za rozhozeného Gerlicha.

Krátké zdramatizování pak přinesla vyloučení Západočechů na začátku třetí části hry, která pustila Kert do hry. Plachý v čase 33:49 sice snížil na 3:4, jenže trvalo jen 90 vteřin než Jan Arnet vymetl levý horní roh branky a potvrdil, že po návratu do sestavy má výbornou formu. Konečnou podobu skóre dal ještě v předposlední minutě Vladimír Muchl dorážející střelu Ondřeje Kejře.

Třetí výhra v řadě přinesla Plzni postup do semifinále a jistotu minimálně bronzových medailí.