Vyrovnaný souboj rozhodl Pavel Štulc v předposlední minutě

První utkání semifinálové série extraligy mužů nabídlo divákům v hale na Košutce velké drama. O výhře Plzeňanů rozhodl až v předposlední minutě brankou z trestného střílení zkušený forvard Pavel Štulc. Dvěma góly k vítězství výrazně přispěl také obránce Marián Juráček. HBC Plzeň vede v sérii hrané na tři vítězná utkání 1:0.

SF1 | sobota 1. 5. 2010 | 17:00

4:3 1:0, 2:2, 1:1

HBC Hradec Králové 1988

Branky a nahrávky: 9:44 Pospíšil (O. Kejř, Roušal), 25:41 Juráček (Zeman), 28:57 Juráček, 43:25 Štulc - 16:58 Chmel (Kubeš), 22:42 Bacovský (Novák, Hrabica), 36:12 Kubeš (Chmel, Bílý).
Rozhodčí: Florián, Koskuba. Vyloučení: 7:6, navíc Štulc (PLZ) a L. Hora (HKR) 10 min. osobní trest, Urban 5 min. + OK. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 350. Střely na branku: 23:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Šulan - Kadaně, Bezděk, Juráček, Slanec, Edl, Beránek, Kavalír - O. Kejř, Pospíšil, Roušal, Zeman, Štulc, J. Kejř, Vágner, Komanec, Arnet, Muchl, Chowaniec, Regner.
Musil (16. L. Hora) - Hrabica, Fišer, Chmel, Filip, Kamaryt, Mašík - Bacovský, Novák, Tesař, Nutil, Bílý, Kubeš, Urban, T. Hora, Ruda, Hrubý
Začátek utkání nebyl ze strany domácích vůbec povedený. Převahu ve hře měl soupeř a Šulan musel několikrát zakročit proti rodícímu se nebezpečí. Přesto skóre otevřeli Plzeňané. První formace si v 10. minutě rychle vyměnila míček a Jan Pospíšil vypálil přesně pod horní tyč. Branku na 1:0 ještě potvrdili rozhodčí po vzájemné poradě. Ani vedení však nepřineslo klid na plzeňské hole, naopak mohlo být rychle vyrovnáno, jenže rozhodčí přerušili dříve, než Hradečtí dotlačili míček za klečícího Šulana.

Po první pauze Východočeši vystřídali brankáře a rychle srovnali. Ve vlastním oslabení využil důrazné práce Kubeše Michal Chmel a po zemi propálil gólmana Plzně. Hradeckým narostla křídla a ve hře jasně dominovali, ve 23. minutě v přesilové hře šikovně tečoval Jan Bacovský Novákovo nahození a skóre bylo rázem 1:2. Západočechům pomohl k obratu obránce Marián Juráček. Zkušený bek dvakrát vypálil do stejného místa u pravé tyče a minutu před odchodem do kabin vedli domácí 3:2.

Plzeňští si na začátku třetí patnáctiminutovky komplikovali situaci fauly, které trestali rozhodčí vyloučeními a Hradec také jednou brankou. V čase 36:24 propálil Šulana od modré čáry Pavel Kubeš. Vedení mohl na stranu Plzeňanů vrátit Martin Kadaně, jenže na konci 39. minuty trefil jen horní tyč. Rozhodnout tak musela až minutu a půl před závěrečnou sirénou sporná situace, kdy byl ve snaze doběhnout a usměrnit míček brankářem Horou podražen pospíšil a rozhodčí nařídili trestné střílení. Pavel Štulc nezaváhal a povedeným blafákem zvýšil na 4:3. Hosté se již k žádnému náporu nedostali. Když Marián Juráček trefil vyhozením jen tyč, na skóre se již ve zbývajícím čase nic nezměnilo.