Tři branky v prostředním dějství zajistily druhý bod

Druhé utkání semifinálové série mezi Plzní a Hradcem mělo stejný začátek jako úvodní duel. Jenže tentokrát dokázali Plzeňané odskočit svému soupeři na výraznější brankový rozdíl, když v prostřední části hry vsítili hned tři branky. Před stěhováním série na východ Čech je skóre 2:0 a Plzeňané mohou hned v dalším duelu rozhodnout o svém postupu.

SF2 | neděle 2. 5. 2010 | 10:00

5:1 1:1, 3:0, 1:0

HBC Hradec Králové 1988

Branky a nahrávky: 5:31 J. Kejř (Štulc, Slanec), 16:58 O. Kejř (Roušal), 18:44 Kadaně, 27:03 Muchl (Roušal), 33:50 Muchl (Kadaně) - 13:53 Kubeš (Bílý).
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 177.
Střely na branku: 24:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Šulan - Kadaně, Beránek, Juráček, Slanec, Pospíšil, Kavalír, Edl - O. Kejř, Roušal, Muchl, J. Kejř, Štulc, Zeman, Komanec, Arnet, Chowaniec.
Musil (28. L. Hora) - Chmel, Filip, Hrabica, Fišer, Kamaryt, Mašík - Nutil, Bílý, Kubeš, Bacovský, Novák, Ruda, Urban, T. Hora, Tesař, Hrubý.
Úvod druhého duelu semifinálové série byl podobný prvnímu utkání. Plzeňští se opět ujali vedení, tentokrát již v 6. minutě. Jaroslav Kejř perfektně zužitkoval dlouhý pas Štulce, položil si gólmana a zasunul za jeho záda. Do přestávky ale bylo vyrovnáno, první řada domácích nechala příliš prostoru Bílému, ten obkroužil branku a předložil do ideální pozice Pavlu Kubešovi. V čase 13:53 se tak začínalo znovu od začátku a hráči HBC Plzeň museli v kabině přemýšlet, jak tentokrát zlomit odpor hostů.

Po příchodu z kabin a začátku prostředního dějství již Západočeši dominovali, na rozdíl od soboty nepřipustili další komplikace. Na konci 17. minuty pálil po přihrávce Roušala přesně Ondřej Kejř. Na 3:1 upravil ve vlastním oslabení individuální akcí Martin Kadaně a vedení 4:1 zajistil Vladimír Muchl. V tu chvíli přenechal Musil místo v brance Lukáši Horovi. jenže ani to Východočechům nepomohlo.

A nic se nezměnilo ani po pauze. Šulan měl práci jen výjimečně a narůstání náskoku bránila jen nepřesná střelba domácích. Přesto ještě jeden gól padl. Vladimír Muchl, který v sobotu chyběl v plzeňské sestavě a v neděli se postupně posunul do první lajny přidal v čase 33:50 svou druhou přesnou trefu.

Plzeňští tedy druhé utkání ovládli jasně 5:1 a v semifinálové sérii navýšili náskok na 2:0.