Hradec udolán v samostatných stříleních a Plzeň čeká finále!

Plzeňští hokejbalisté zvládli porazit Hradec i ve třetím semifinálovém utkání a postoupili do finále. V duelu hraném na hřišti soupeře vedli 2:0, jenže o svůj náskok přišli a rozhodnout musela až samostatná střílení. Petr Šulan zlikvidoval všechny pokusy hradeckých hokebalistů a výhru zajistil jediným přesně provedeným střílením Ondřej Kejř.

SF3 | sobota 8. 5. 2010 | 17:00

HBC Hradec Králové 1988

2:3ss 0:0, 0:2, 2:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 36:12 Bílý (Bacovský), 41:50 Bacovský (Kubeš) - 15:13 Kadaně (Roušal), 19:43 Pospíšil (Roušal, O. Kejř), rozhodující sam. střílení O. Kejř.
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:26.
Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
L. Hora - Chmel, Filip, Kamaryt, Fišer, Mašík, Hák - Mokříž, Nutil, Bílý, Kubeš, Bacovský, Ruda, Urban, Novák, Hrabica, T. Hora, Merta, Tesař.
Šulan - Kadaně, Edl, Juráček, Slanec, Pospíšil, Beránek, Kavalír, Bezděk - O. Kejř, Roušal, Muchl, J. Kejř, Štulc, Zeman, Komanec, Vágner, Chowaniec, Regner, Liška.
Po dvou vítězných domácích zápasech se série přestěhovala do Hradce a Plzeňané to na východě Čech neměli vůbec jednoduché. Úvod utkání poznamenala četná vyloučení, Hradečtí dokonce hráli dlouhou přesilovku pěti proti třem, jenže ani tu nezužitkovali. Lépe se však nevedlo ani hostům, když v závěru prvního dějství nepotrestali vyloučení Kamaryta, šlo se do kabin stále za stavu 0:0.

Druhá perioda začala pro Západočechy nejlépe, jak mohla. Již v čase 15:13 se po výborném pasu od Adama Roušala prosadil Martin Kadaně. Poté byl znovu vyloučen domácí Kamaryt a Plzeňané trestali již po 23 vteřinách. Po přihrávkách od Ondřeje Kejře a Adama Roušala skóroval obránce Jan Pospíšil. V 20. minutě tak bylo skóre 0:2 z pohledu Hradce. do přestávce diváci ještě viděli řadu šancích na obou stranách, ale na opravdu dramatickou zápletku si museli počkat až do třetí patnáctiminutovky.

Hned po příchodu z kabin nastřelil horní tyč Adam Roušal, rozhodčí nejdříve sice ukázali, že se jednalo o gól, jenže po vzájemné konzultaci svůj názor změnili. Roušal měl další příležitost v 34. minutě, ale byl ve snaze o zakončení faulován a rozhodčí bez váhání zkřížil ruce. K trestnému střílení se postavil Ondřej Kejř, Horu vyšachoval, napálil však jen horní tyč. Platilo známé pravidlo nedáš-dostaneš. Na začátku 37. minuty domácí snížili ve dvojnásobné přesilovce zásluhou Jana Bílého. A čtyři minuty před koncem třetí třetiny bylo srovnáno. Po vyhraném vhazování propálil Šulana Jan Bacovský. V samotném závěru nastřelil Michal Slanec tyčku královéhradecké branky, a utkání tak dospělo do prodloužení.

Desetiminutové nastavení nabídlo spoustu šancí na obou stranách, možná více jich měli plzeňští hokejbalisté. Žádný tým se však neradoval a o vítězi duelu musela rozhodnout samostatná střílení.

První série branku nepřinesla. I ve druhé kralovali brankáři. Ve třetí domácí opět neskórovali, zato branku Plzně zaznamenal Ondřej Kejř. Ve čtvrté sérii domácí branku nedali, rozhodnutí měl na hokejce Pavel Štulc, branku však nevsítil. V páté sérii se proti Petru Šulanovi postavil Petr Novák. Jeho blafák do forhendu plzeňský gólman vyrazil betonem a radost z postupu do finále propukla naplno.