Plzeň - Kladno 1:2, soupeř se ujímá v sérii vedení

V úvodním utkání finálové série zažili plzeňští hokejbalisté první prohru v letošním play-off. Náskok soupeře dokázali dotáhnout jen jednou a s Kladnem prohráli 1:2. Za domácí se trefil Ondřej Kejř, za hosty Rejthar a Trčka.

F1 | sobota 15. 5. 2010 | 11:00

1:2 0:0, 1:1, 0:1

HBC ALPIQ Kladno

Branky a nahrávky:25:18 O.Kejř (Kadaně) – 19:20 Rejthar (Topolánek, Trčka), 37:23 Trčka (Topolánek).
Rozhodčí: Gareis, Šoupa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 308. Střely na branku: 17:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Šulan - Kadaně, Edl, Juráček, Slanec, Pospíšil, Beránek, Kavalír - O. Kejř, Roušal, Muchl, J. Kejř, Štulc, Zeman, Komanec, Vágner, Chowaniec, Arnet.
Jirotka - Dědič, Sýkora, Honický, T. Rejthar, M. Hnízdil, Kudela - Topolánek, Ogurčák, Příhoda, Kopecký, Trčka, D. Hnízdil, Tvarůžek, Šíma, Nedvěd, D. Rejthar, Konvička.
První finálový duel mezi Plzní a Kladnem začal z obou stran aktivně, ale opatrně. Velké šance první třetiny zaznamenal Michal Trčka. Nejprve zkoušel překonat Šulana bekhendem, později obtočením kolem branky. Plzeň hrála zařkiknutě, znát byla absence Vladimíra Muchla. snad jedinou slibnou šanci první třetiny v plzeňském dresu měl Adam Roušal. Branky se však nedočkal ani jeden z týmů.

Do druhé části Plzeň zlepšila výkon, přesto šlo do vedení Kladno, když se úpo zmatcích před Šulanem trefil Tomáš Rejthar. Poté putoval na trestnou lavici kladenský Topolánek. V polovině přesilové hry se po souhře s kapitánem Martinem Kadaněm prosadil přízemní ránou zpoza modré Ondřej Kejř. Vyrovnaný stav vydržel až do konce třetiny i přes šance na obou stranách, hlavně tedy ze strany Středočechů.

Po pauze dostala Plzeň výhodu početní převahy při vyloučení Trčky. Branku se jí vsítit nepodařilo. Naopak Michal Trčka svoje vyloučení napravil v 38. minutě, kdy Topolánek vyhrál vhazování a jeho parťák propálil vše, co mu stálo v cestě. Plzeň se snažila ze všech sil, ale v 41. minutě byl vyloučen Martin Kadaně a Západočechům iž zbývalo málo času. V posledních vteřinách se sice hrálo před brankou Jirotky, jenže Kladno se dobře bránilo, když vyhazovalo přes všechny čáry.