Plzeňští vrátili úder a série se stěhuje za stavu 1:1

Plzeňští hokejbalisté oplatili svému finálovému soupeři sobotní porážku a stav série je nerozhodný 1:1. Kladenští sice vedli 2:0 a 3:2, jenže o výhře domácích rozhodl šestašedesát vteřin před závěrečnou sirénou Petr Zeman. K obratu utkání pomohli svými trefami obránci Pospíšil s Beránkem a útočník Komanec.

F2 | neděle 16. 5. 2010 | 17:00

4:3 0:1, 2:2, 2:0

HBC ALPIQ Kladno

Branky a nahrávky: 21:54 Pospíšil (Beránek, O. Kejř), 28:34 Komanec (Juráček, Pospíšil), 41:30 Beránek (Kadaně), 43:54 Zeman - 8:06 Trčka (Topolánek), 15:30 M. Hnízdil (Příhoda, Kopecký), 29:39 Topolánek (Trčka, T. Rejthar).
Rozhodčí: Gareis, Šoupa. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. Diváci: 343. Střely na branku: 35:21.
Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Šulan - Kadaně, Edl, Juráček, Slanec, Kavalír, Pospíšil, Beránek, Bezděk - O. Kejř, Muchl, Roušal - J. Kejř, Zeman, Štulc - Komanec, Regner, Chowaniec.
Jirotka - Dědič, Kudela, Honický, Sýkora, T. Rejthar, M. Hnízdil, Konvička - Topolánek, Trčka, Ogurčák - D. Hnízdil, Příhoda, Kopecký - Tvarůžek, Šíma, Nedvěd - D. Rejthar, Pittner.
První třetinu začala Plzeň aktivně. I přes řadu šancí na straně domácích však šli do vedení hosté, když se na začátku 9. minuty prosadil Trčka. Plzeňané měli největší příležitosti v přesilovce při vyloučení Honického, jenže Pospíšil ani Juráček své příležitosti neproměnili. První dějství velmi tvrdě hraného utkání tak skončilo 0:1.

Vstup do druhé patnáctiminutovky se hráčům HBC Plzeň vůbec nepovedl, už po 30 vteřinách se trefil Michal Hnízdil. Snížení v 21. minutě přinesla početní výhoda, když byl vyloučen právě střelec druhé branky Středočechů. Střelou z mezikruží zaskočil Jirotku Jan Pospíšil. V čase 28:35 rozjásal halu "gól z domova důchodců", když Juráček našel volného Radka Komance a ten zamířil přesně k tyči. Radost Plzeňanů ještě do pauzy utišil Topolánek, který doklepával míč do odkryté klece jednadvacet vteřin před koncem prostřední třetiny.

Západočeši věděli, že mají jen patnáct minut na vyrovnání a zvyšovali tlak na kladenskou obranu. Gólu se dočkali v 41. minutě, kdy byl vyloučen Tomáš Rejthar a na 3:3 srovnal Jan Beránek. Obrat dokonal minutu před koncem střelou téměř z nulového úhlu Petr Zeman. Čerstvě dvaatřicetiletý forvard si tak dal pěkný dárek k narozeninám. Hosté měli sice v závěru snahu o vyrovnání, ale k žádné nebezpečné střele se již nedostali.