Kladno má opět náskok, doma zvítězilo 3:1

Třetí utkání finálové série ovládlo v domácím prostředí Kladno. Středočeši zvítězili 3:1. Jedinou branku na plzeňské straně zaznamenal Adam Roušal. Západočeši sice byli vyrovnaným soupeřem, ale nedokázali proměnit své šance. Na Jirotku vyslali celkem 30 střel.

F3 | sobota 22. 5. 2010 | 11:00

HBC ALPIQ Kladno

3:1 1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 10:21 Topolánek (Kopecký), 28:38 Kopecký (Trčka, Honický), 35:23 Příhoda (T. Rejthar) - 37:17 Roušal (Beránek).
Rozhodčí: Šoupa, Gareis. Vyloučení: 5:6, navíc Beránek 5 min. + trest ve hře. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Jirotka - Dědič, Kudela, Honický, T. Rejthar, Sýkora, M. Hnízdil, Konvička, Tyburec - Topolánek, Trčka, Kopecký, Hnízdil, Šíma, Příhoda, Tvarůžek, Nedvěd, Ogurčák, D. Rejthar.
Šulan - Kadaně, Edl, Beránek, Juráček, Pospíšil, Kavalír, Slanec - O. Kejř, Vágner, Roušal, Zeman, Štulc, J. Kejř, Komanec, Arnet, Chowaniec, Regner, Liška.
Po dvou zápasech v Plzni se finálová série přestěhovala do Kladna. Zápas byl od počátku vyrovnaný. Oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany. Přesto se ve velké šanci objevil Ondřej Kejř. V úniku však trefil jen pozorného Jirotku a udeřilo naopak na druhé straně. První změnu stavu přinesla 11. minuta. Po přihrávce od Kopeckého se povedenou střelou od pravého mantinelu prosadil Libor Topolánek. Do kabin tak šli spokojenější domácí.

Ve druhé třetině pokračovala mírná optická převaha Plzně. Branky však stříleli jen Středočeši. Skóre se měnilo v čase 28:32, Honický se dokázal vymotat z rohu, přihrál Trčkovi, ten si položil Pospíšila a předložil před brankou osamocenému Jiřímu Kopeckému, který zavěsil pod horní tyč.

Ani v závěrečných patnácti minutách se na vývoji nic zásadního nezměnilo. Plzeňané si výrazně zkomplikovali situaci v 35. minutě, kdy hráli přesilovou a inkasovali. Domácí kapitán Jan Příhoda přešel přes celé hřiště a nadvakrát překonal bezmocného Šulana. Chvíli na to vyslal Beránek do úniku Adama Roušala a ten překonal Jirotku. V závěru utkání Jan Beránek vyfasoval od rozhodčích trest 5+TH. Domácí již přesilovou hru nevyužili a konečné skóre tak zůstalo 3:1.