Plzeň si po obratu zápasu zahraje finále, zvítězila 7:4

Plzeňští hokejbalisté si zahrají finále Českého poháru. Semifinále se pro ně sice od začátku nevyvíjelo dobře, ale třetí patnáctiminutovku jasně ovládli, když v ní nastříleli pět branek, a vybojovali tak postup do nedělního boje o celkové vítězství. Soupeř však bude velmi silný, domácí Hradec Králové by po EuroCupu chtěl vyhrát další soutěž.

SF | sobota 19. 6. 2010 | 16:00

HbK Karviná

4:7 2:0, 1:2, 1:5

Branky a nahrávky: 4:52 Blatoň (J. Rosůlek),7:37 T. Wróbel (Konečný), 27:22 L. Kubica (Konečný), 35:42 Blatoň (Bartošák) - 19:44 Kadaně (Pospíšil), 29:22 Kavalír (J. Kejř), 32:36 O. Kejř, 33:50 Pospíšil (Kadaně), 38:45 Beránek (O. Kejř), 40:47 O. Kejř, 42:23 Komanec (J. Kejř, Regner).
Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:5. Diváci: 30. Střely na branku: 22:30.
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:7.
Vašek - Ondrek, M. Kubica, A. Pilch, Bartošák, Komedír, D. Wróbel, Zbořil, T. Wróbel, Konečný, Liboska, Folwarczný, L. Kubica, V. Pilch, Kurz, Zaremba, L. Rosůlek, J. Rosůlek, Blatoň.
Semera - Kadaně, Pospíšil, Edl, Beránek, Kavalír, Hofmeister - O. Kejř, Arnet, Vágner, Komanec, Regner, J. Kejř, Krásný, Ondra, Gřonka.
Utkání nezačalo pro Plzeňské vůbec dobře. Už v 5. minutě šla Karviná do vedení, když se prosadil Blatoň. Neuběhly ani tři minuty a přišla druhá trefa za Semerova záda. Tomáši Wróbelovi byla připsána branka po skrumáži u plzeňského brankoviště a nešťastném zásahu Lukáše Hofmeistera, který si srazil míček do vlastní sítě. Hráči HBC Plzeň měli častěji míček na holích a snažili se vstřelit první gól, ale do pauzy se jim to i díky několika Vaškovým výborným zákrokům nepodařilo.

Po pauze se Západočeši konečně dočkali. V čase 19:44 snížil v přesilové hře Martin Kadaně. Karviná však získala dvoubrankový náskok brzy zpět, když se prosadil Lukáš Kubica. Do přestávky se měnilo skóre ještě jednou. Na 2:3 z pohledu Plzně, která měla spoustu šancí, snížil v další početní výhodě Jiří Kavalír.

Ve třetí části přišlo v kontrastu s předchozím průběhem galapředstavení plzeňských střelců. Ve 33. minutě proměnil trestné střílení ránou nad Vaškovo rameno Ondřej Kejř. Za nedlouho šla Plzeň poprvé v zápase do vedení, když Jan Pospíšil proměnil samostatný únik. Jenže Karviná dokázala na čtvrtou branku odpovědět a srovnala na 4:4. To však bylo v utkání ze strany Inteva vše. Vítěznou branku vstřelil na brankovišti důrazně pracující Jan Beránek. Šestý zásah pak přidal opět v přesilovce Ondřej Kejř. Poslední branku zápasu pak obstarala trojice Martin Regner, Jaroslav Kejř a Radek Komanec, kterému byla trefa připsána do statistik.