Plzeňané opět stříbrní, pohár ovládl Hradec Králové

Plzeňští hokejbalisté podlehli v nedělním vyvrcholení Českého poháru Hradci Králové a skončili v této soutěži na druhém místě. HBC Plzeň tak přidává k vítězství v Pilsen Cuupu a základní části extraligy a druhému místu v extraligovém play-off další výrazný úspěch a završuje sezónu 2009/10 ziskem čtvrté trofeje.

F | neděle 20. 6. 2010 | 14:00

HBC Hradec Králové 1988

6:0 1:0, 1:0, 4:0

Branky a nahrávky: 14:05 Bacovský (Hrabica), 18:27 Filip, 33:26 Bacovský, 37:07 Kubeš (Novák), 40:28 Bacovský (Novák), 41:16 Kamaryt (Krejčík).
Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. Diváci: 222. Střely na branku: 25:19.
Musil - Koblížek, Hrabica, Filip, Fišer, Kamaryt, Mašík - Novák, Krejčík, Nutil, Petr, Kubeš, Tesař, Ježek, Hora.
Semera - Kadaně, Pospíšil, Edl, Beránek, Kavalír, Hofmeister, O. Kejř, Arnet, Vágner, Komanec, Regner, J. Kejř, Krásný, Ondra, Gřonka.
Plzeňanům stejně jako v sobotním semifinálovém utkání nevyšel vstup do zápasu. Hradci byli vyrovnaným soupeřem, přesto po prvním dějství prohrávali 0:1. Tomáš Semera sice zlikvidoval několik nebezpečných příležitostí domácího týmu, ale na kombinaci dvojice Bacovský - Hrabica ze začátku 15. minuty již nestačil. Plzeňany mohlo mrzet to, že šlo o branku ve vlastní přesilové hře.

Ani po pauze se obraz hry moc nezměnil. Západočeši přidali v intenzitě střelby, avšak nikoli v úspěšnosti. Opět tak padla jen jediná branka za Semerova záda. V čase 18:27 ji zaznamenal Filip. Plzeňané měli i smůlu, branka Radka Komance nemohla být uznána pro hru vysokou holí a podruhé zachránila Musila dobře položená horní tyč.

Utkání definitivně rozhodla branka Bacovského z 34. minuty. Za stavu 3:0 již opadl odpor Plzeňských a po řadě vyloučení narostl náskok Hradce až na 6:0. Přestože poměr střel byl nakonec 25 ku 19, skóre vypadalo z pohledu hostů o dost hrozivěji.

Tým HBC Plzeň odsoudila prohra opět k zisku stříbrných medailí, stejně jako v extraligovém ročníku 2009/10, obsadila Plzeń i v Českém poháru 2010 druhé místo.