Plzeňští utkání v Karviné nezvládli, na výhru nestačily ani tři branky

Druhé víkendové utkání mečouni odehráli v Karviné. V oslabené sestavě se ve druhé minutě dostali do vedení, domácí pak čtyřmi góly skóre otočili. Ve třetí části nejprve Plzeňští snížili, ale Karvinští na to za chvíli odpověděli. Trestné střílení poté proměnil Vobruba a Plzeň se ještě zápas snažila zdramatizovat v power-play, ale žádná střela se neujala.

10. | neděle 3. 4. 2022 |

HbK Karviná

5:3 2:1, 2:0, 1:2

Branky a nahrávky: 4. Zaremba (Pala, Sladký), 15. Kaluža (Diviš, Rosůlek), 24. Rosůlek (Diviš, Pilch), 30. Diviš (Pala, Rosůlek), 37. Rosůlek (Pořízek, Pilch) – 2. Kristl (Miksan), 35. Hanuš (Pavlečka, Vobruba), 39. Vobruba (TS). Rozhodčí: Olesz, Škrobák. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 18:22. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
Šimara (Mokry) – Kalus, Pilch (A), Sladký, Tóth, Zaremba (A) – Diviš, Kaluža, Mikeš, Pala, Pořízek, Řehůrek, J. Rosůlek (C), L. Rosůlek, Wrobel.
Návara (Kráčina) – Hanuš (C), Poláček, Ulč (A) – Galla, Kanta, Kristl, Majer, Miksan, Pavlečka, Reiser, Vobruba (A).

V Karviné měl trenér Kastner k dispozici pouze jedenáct hráčů do pole. Mladá plzeňská družina ovšem začala výborně. Rychlý brejk Miksana gólem neskočil, plzeňský útočník ale v pokračující akci nahodil do prostoru brankoviště a míček k radosti hostující střídačky skončil za Šimarou. Gól byl nakonec připsán Kevinu Kristlovi, ačkoliv situace vypadala, jakoby si Šimara za svá záda srazil míček sám.

Vedení ale Plzni dlouho nevydrželo. Mečouni nechali na modré čáře volného Lukáše Zarembu, který na konci čtvrté minuty srovnal. Karviná měla po gólu územní převahu, mečouni hrozili z rychlých brejků. Plzeňanům se dařilo pokrýt také karvinskou přesilovou hru. Šance byli k vidění na obou stranách. Karvinskou obranu opět provětral únik Miksana, Šimara ale nenechal místo u své tyče. Návara na druhé straně likvidoval především tvrdé pokusy ze střední vzdálenosti.

V závěru první třetiny mečouni inkasovali druhou branku. Karviná udeřila poněkud nezvykle z brejku. Jan Kaluža zvládl lépe souboj na modré čáře, pokryl si balonek a po kličce prostřelil Návaru na bližší tyč. Inkasovaný gól hosty mohl velmi mrzet neboť do té doby se soupeřem drželi krok.

Na startu druhé části měli mečouni početní výhodu. Chvíli po nich se přesilová hra naskytla také Karviné, ani jedna situace změnu skóre nepřinesla. Mečouni měli slibné střely ze střední vzdálenosti, Návara ale také musel hasit únik Diviše v oslabení. Dvoubrankový náskok Slezanům vystřelil až Lumír Rosůlek, který zůstal na konci 24. minuty trestuhodně nepokrytý v mezikruží a rychlou střelou k tyči překonal Návaru potřetí. Čtvrtý zásah si Karviná opět nechala na poslední minutu druhé části. Jan Diviš zůstal na levé straně zcela sám mimo radar bránící pětice a po nahrávce Paly měl již snadnou práci.

Do třetí části nastoupila Plzeň aktivně. Napadala více karvinskou rozehrávku a tlačila se do střelby. Snížení na rozdíl dvou branek zařídil v přesilovce kapitán Lukáš Hanuš. Stejný hráč mohl hned po chvilce přidat další branku. Mečouni získali míček na útočné polovině a Vobruba skvěle našel Hanuše mezi kruhy, Šimara ale fantasticky zasáhl a podržel svůj tým. Mečouny pak srazilo omýlané nedáš-dostaneš. Jelikož rychlou kombinaci z protiútoku zakončil svým druhým gólem Lumír Rosůlek.

Plzeň se ovšem nesložila. Dvě minuty poté korunoval povedený výkon Jakub Vobruba. Jeho první šanci zastavil Tóth pouze za cenu podražení a rozhodčí nařídili trestné střílení. Nejproduktivnější hráč plzeňského mužstva předvedl ukázkový bekhendový blafák. Mečouni mohli přidat další branku. Měli k dispozici přesilovou hru a v závěru sáhli k power-play. Prakticky dvě minuty v kuse měli míček v držení a Šimara likvidoval nebezpečné střely i dorážky. Karviná ovšem závěr uhájila bez inkasované branky a konečné skóre má podobu 5:3.