Ztracený závěr zápasu na Kladně stál mečouny první venkovní body

Plzeňští hokejbalisté v CROSSDOCK extralize nemohou zlomit prokletí venkovních duelů. Do Kladna rozhodně nejeli z pozice favorita, přesto k zisku bodů na hřiště soupeře měli téměř nejblíže v rozehrané sezóně. Díky trpělivé a organizované hře ještě pět minut před koncem vedli o jednu branku. V závěru zápasu bohužel nepotrestali pětiminutové vyloučení soupeře, sami v oslabení inkasovali vyrovnávací branku a domácí si ještě stihli "ukrást" vedení zpátky na svoji stranu...

14. kolo | neděle 13. 3. 2022 | 11:00

HBC ALPIQ Kladno

3:2 1:0, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 12. Hrabar (Šíma, Pražák), 42. Hrabar (Špaček, Pražák), 43. Barnošák (Kudela, Důras) – 23. Hanuš (Kejř, Vobruba), 35. Pejchar (Malý, Ulč). Rozhodčí: Volkán, Záhora. Vyloučení: 2:2 + Kohout OT do konce utkání (naražení zezadu). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 32:18. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Solar (Křemenák) – Dědič, Hrabar, Kudela, Rychlý, Soukup (A), Teinitzer – Barnošák, Barták, Důras, Kohout, Patera, Pražák, Procházka, Šíma, Špaček (C).
Návara (Kráčina) – Hanuš (C), Poláček, Reiser, Štípek, Ulč (A) – Galla, Gřonka, Hurt, Kejř, Majer, Malý, Miksan, Pejchar, Sus, Vobruba (A).

Na začátku utkání bylo mírně aktivnější Kladno. Hned ve druhé minutě pálil nebezpečně z mezikruží Procházka. Plzeňané se postupně osmělovali. Eliminovali řadu kladenských útoků, které končili zakázaným uvolněním. Sami se naopak osmělovali k útočným výpadům. Podél pravého mantinelu se protáhl Vobruba, který následnou střelou prověřil Solarovy rukavice. Střelecky aktivnější bylo Kladno, zejména díky střelám obránců, plzeňská defenziva ale fungovala. Až na jeden moment, kdy ve 12. minutě propálil clonu před Návarou od půlící čáry z pravé strany Jiří Hrabár.

Druhá třetina patřila Plzni. Mečouni čím dál častěji nacházeli mezírky v kladenském systému. Po krásné průnikové přihrávce Ulče uháněl sám na branku Sus, bohužel netrefil branku. Zasloužené srovnání přišlo z hole kapitána Lukáše Hanuše tomu na vrchol kruhů nabil Vobruba, míček na poprvé v brance neskončil, ale vyplaval z brankoviště před plzeňského beka, který jej dorazil za brankovou čáru. Hned nato mohl Plzeň poslat do vedení Miksan po Pejcharově přesném lobu. Solar s pomocí vracejících se obránců přečetl úmysl plzeňského útočníka. Činil se také Návara na druhé straně, který zasáhl lapačkou proti nebezpečné střele Barnošáka. A ustál také situaci v samém závěru druhé třetiny, kdy neplechu udělal odražení míček od plexiskla za brankou.

Do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu. Mečouni se nadále drželi organizované hry ve středním pásmu, přes kterou se kladenští obtížně dostávali. Když už se tak stalo jejich tahouni však dokázali provětrat plzeňskou defenzivu. Barnošák měl na holi vedoucí gól po rychlé dorážce, Návara ale zůstal na svém místě. A tak se vedení ujali mečouni. Daniel Pejchar dostal nabito na levý kruh a od mantinelu se trefil přesně pod břevno Solarovy branky- 1:2.

Hosté měli téměř okamžitě slibnou šanci utkání rozhodnout. Kladenský Kohout byl s pětiminutovým trestem poslán do kabin za naražení zezadu. Pětiminutovou početní výhodu ale mečouni promrhali. Na jejím konci byl navíc vyloučen Hurt a na tahu bylo Kladno. Domácí fanoušky rozradostnil Jiří Hrabár, který se trefil stejným způsobem jako v první třetině.

Vystřelit Plzni tři body mohl Pejchar, který po kombinaci s Miksanem zůstal zcela sám v mezikruží. Gól ovšem padl na druhé straně. Dominik Barnošák dostal v rychlém kontru nabito za modrou čáru a jeho tvrdá rána skončila až v brance. Mečouni byli tvrdě potrestáni za nepříliš ideální střídání.

Závěrečná power-play byla poměrně krátká, jelikož rozhodčí podruhé v zápase vylučovali také na plzeňské straně. Nepovedený závěr zápasu je hořkou kaňkou na jinak organizované hře a zlepšeném výkonu oproti předchozím utkání.