Mečouni utkání s Karvinou nezvládli, prohráli o jeden gól

První utkání jarní části sehráli mečouni na domácím hřišti proti Karviné. Hosté se v první třetině dostali do vedení, na začátku druhé části vsítili další gól. Plzeň poté v přesilové hře snížila na rozdíl jedné branky, příležitosti ke skórování měla i v oslabení, ale žádný míček už v brance neskončil.

21. | neděle 20. 2. 2022 | 11:00

1:2 0:1, 1:1, 0:0

HbK Karviná

Branky a nahrávky: 17. Vobruba (Hanuš, O. Benedikt) – 11. Tóth (Pala, Rosůlek), 16. Diviš (Rosůlek, Pala). Rozhodčí: Volkán, Gráca. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Střely na branku: 22:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Návara (Kráčina) – O. Benedikt, Chramosta, Hanuš (C), Poláček, Štípek, Ulč (A) – Galla, Gřonka, Hurt, Kejř, Kristl, Majer, Malý, Palečka, Reiser, Sus, Svoboda, Vobruba (A)
Šimara (Orság) – Kalus, Popek, Růžička, Sladký, Tóth (A) – Diviš, Fárský, Kaluža, Pala (A), Řehůřek, Rosůlek (C), Stromko, Wrobel

Oba týmy do úvodu zápasu vstoupily aktivně a brankáři museli být pozorní. Hosté si zahráli početní výhodu, ale příliš se jim nevydařila. Skóre se jim podařilo otevřít v jedenácté minutě, když Pala nahrál z prostoru mezi kruhy Michalu Tóthovi, který z pravého kruhu poslal míček do branky mezi betony plzeňského gólmana. Plzeň měla možnost odpovědět v přesilové hře, ale nikdo v ní míček do klece nedostal. Domácí poté vyměnili brankáře a mezi tři tyče se postavil Kráčina. Ten měl od začátku plné ruce práce. V závěru první třetiny si vytvořili tlak také mečouni, vyrovnávací gól ale nepadl.

Na začátku druhé části šli Plzeňští hned do útoku, hosté ale rychle otočili hru a odskočili do dvoubrankového vedení. Rosůlek poslal přihrávku před bránu, kde stál Jan Diviš a prostřelil plzeňského brankáře. Krátce poté nabídla Karviná mečounům početní výhodu a ti vyloučení potrestali. Hanuš nabil na modrou čáru Jakubu Vobrubovi, který poslal míček za brankovou čáru. Karviná ale mohla mít dvoubrankový náskok zpět, když se dostala do dobré šance, ale plzeňští hráči z brankoviště odpálili míček do bezpečí.

Další možnost na vyrovnání měli domácí v přesilové hře, Karvinští ale toto oslabení zvládli. Stejnou příležitost měli o chvíli později hosté, byli to naopak plzeňští hokejbalisté, kteří zahrozili. V gólové situaci byl Vobruba, který se dostal s míčkem až před branku, zpoza ní pak našel mezi kruhy Hanuše, jenž míček poslal do brankoviště. Balonek byl pak ještě dorážen, ale v síti neskončil. Na trestnou lavici byli poté postupně poslaní dva karvinští hráči a Plzeň si zahrála početní výhodu 4 na 3. Několik pokusů poslali na Šimaru, překonal se jim ho nepodařilo.

O vyrovnání se mečouni snažili také v úvodu třetí třetiny. Hanuš zblízka zkoušel prostřelil Šimaru, ten stál ale na správném místě. Zahrozili také hosté, Kráčina za svá záda ale žádný míček nepustil. Plzeň měla další početní výhodu, která zůstala nevyužita. Naopak Karviná mohla navýšit náskok, zamířila jen do tyčky.

Za chvíli se zase otevírala vrátka na trestnou lavici, tentokrát na plzeňské straně. Byli to znovu Plzeňští, kteří v oslavení mohli srovnat. Do samostatného úniku byl vyslán Vobruba, ale míček zamířil jen do připraveného karvinského gólmana. V závěru byli mečouni ještě hodně aktivní a zaměstnávali hostující obranu. Domácí poté odvolali brankáře a zkoušeli vyrovnat v šesti. To se jim nepodařilo, prosadit se ještě mohli karvinští hokejbalisté, kteří z dálky trefili tyč. Plzeň tak v prvním utkání prohrála s Karvinou 1:2.