Střelecká převaha k zisku bodů nevedla. Třetí jarní porážku si Plzeň přivezla z Hostivaře

Plzeňský A-tým v CROSSDOCK extralize nadále strádá. Svěřenci trenéra Kastnera nedokázali zvítězit ani v třetím utkání jarní části sezóny. Proti Hostivaři sice předvedli zlepšený výkon, přesto po prohře 1:3 nezískali ani bod. Týmu zlomila vaz střelecká neproduktivita, kterou nezměnil ani větší počet přesilových her. FOTO: Ondřej Novák

16. | sobota 5. 3. 2022 | 11:00

HBC Hostivař

3:1 0:0, 1:0, 2:1

HBC Plzeň

Branky a nahrávky: 26. Novotný (Štoural), 31. Čejka (Hroch), 45. Kucharčík – 32. Malý (Vobruba, Gřonka. Rozhodčí: Škrobák M., Volkán. Vyloučení: 6:2 + Gřonka (PLZ) OT 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 16:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Štoural (Novotný) – Čápek, Ilušák, Kubeš, Kučera, Macek, Morrison, Novotný – Čejka, Hroch, Komanec, Kucharčík (A), Malina, Píša (C), Štěpáník (A), Urbanec, Vaniš, Vosátka.
Návara (Kráčina) – Chramosta, Hanuš (C), Poláček, Štípek, Ulč (C), Gřonka, Hurt, Majer, Malý, Miksan, Pavlečka, Sus, Svoboda, Vobruba (A).

První náznak šance si vytvořili plzeňští hokejbalisté. Miksanova střela od pravého mantinelu ve skrumáži před brankou změnila směr a míček málem skončil pod břevnem Štouralovy branky. Živo bylo i na druhé straně. Kucharčík si naběhl do volného prostoru a pálil po přihrávce přes osu hřiště, Návara vytáhl skvělý přesun. Pražané s přibývajícím časem měli mírně více ze hry, jelikož mečouni se až příliš komplikovaně dostávali z vlastní obranné třetiny. Po neproměněné přesilovce domácích měla možnost početní výhody také Plzeň. A to hned dvojnásobnou. Střely Hanuše a Poláčka donutily Štourala k několika zákrokům, obranná trojice ale dokázala čistit prostor pro následné dorážky. Do kabin se tak šlo za nerozhodnutého stavu.

Nástup do druhé části zastihl plzeňské hokejbalisty v lepším rozpoložení. První polovinu druhé patnáctiminutovky se hrálo prakticky pouze před Štouralem. Všechny tři formace si dokázaly vytvořit tlak. Na hostivařskou branku létal jeden pokus za druhým a mečouni hýřili aktivitou, leč bez gólového efektu. Nejblíže ke gólu měl dorážející Vobruba a po něm unikající Miksan. Trest přišel v podobě nejméně pravděpodobné. Luboš Novotný míček vyhodil z vlastního obranného pásma s cílem Hostivař na chvilku osvobodit od tlaku. Ten ale k překvapení všech proskákal Návarovi skrz výstroj.

Šanci srovnat stav měli mečouni opět v početních výhodách. Těm ale opět chyběla potřebná kvalita. Štoural si sice připsal několik zákroků, ovšem žádná střela jej nepřekvapila. Mečouni si přenesli zkrácenou početní výhodu pěti proti třem také do třetí části. Bohužel místo srovnání přišel druhý gól Hostivaře. Jan Čejka vybojoval balon, vyměnil si jej s navrátivším se spoluhráčem z trestné lavice a v rychlém brejku zavěsil neomylně pod břevno.

Plzeňané ale měli přichystanou rychlou odpověď. Chytrou střelu Gřonky musel Štoural vyrazit pouze před sebe a Ondřej Malý úspěšně dorazil a dostal plzeňský tým zpět do hry. Po snížení přišla přesilová hra Hostivaře, ve které měli slibné šance jak Štěpáník, tak Čejka. Návara spolu s blokujícími spoluhráči ale udrželi jednobrankové manko.

Závěr zápasu nabídl podobný obraz jako předchozí části. Mečouni se tlačili do zakončení ze všech sil. Dvakrát nebezpečně pálil z první Miksan. Nejprve jej zastavil vrchol betonu a poté tyčka. Štoural ani branková konstrukce srovnání nepovolili. Jednadvacet sekund před koncem přidal při power-play pojistku Kucharčík, který odmítl jakoukoliv dělbu bodů.

-->-->

Ohlasy k utkání