Plzeňští na domácím hřišti porazili pražské Kovo a zapisují si první body na jaře

Mečouni v dalším domácím zápase přivítali pražské Kovo. Soupeř se na začátku utkání dostal do vedení, ale Plzeňští ještě v první třetině vyrovnali a v dalších skóre otočili a náskok navýšili. Dařilo se jim v přesilových hrách, v nich byli přesní pětkrát. Plzeňští si tak zapisují první důležitou výhru v jarní části.

17. | sobota 12. 3. 2022 | 16:00

HBC Plzeň

6:1 1:1, 3:0, 2:0

TJ Kovo Praha

Branky a nahrávky: 6. Hurt (Gřonka), 18. Hanuš (Roušal, Vobruba), 25. Malý (Vobruba, Roušal), 25. Kejř (Vobruba, Gřonka), 37. Kejř (Hurt), 40. Miksan (Kejř, Valenta) – 3. Bydžovský (Sitter). Rozhodčí: Koskuba, Hrubý. Vyloučení: 6:9. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Kráčina (Návara) – Hanuš (C), Poláček, Reiser, Štípek, Ulč (A), Valenta – Galla, Gřonka, Hurt, Kejř, Majer, Malý, Miksan, Pejchar, Roušal, Sus, Vobruba (A)
Šach (Humlíček) – Bureš, Bydžovský (A), Kabát, Kyclt, Pírek – Adam (C), Hrdlička, Kočka, Lachman, Pátek, Šimůnek, Sitter, Terč, Zeman

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří na začátku zápasu využili přesilovou hru a otevřeli skóre utkání. Martin Bydžovský napřáhl na modré čáře a míček skončil až za zády plzeňského gólmana. Plzeňští ale dlouho neprohrávali, o chvíli později také potrestali vyloučení hostujícího hráče. Na pravou stranu dostal nabito Richard Hurt, který mířil přesně. V další početní výhodně mečounů byl v dobré příležitost Vobruba, ale minul branku. V oslabení byli nebezpeční i Pražané, když Sitter běžel do samostatného úniku. Ve stejné situaci se ocitl také Vobruba, ale zamířil jen do Šacha.

V úvodu druhé části se zase otevírala vrátka na trestnou lavici. Nejprve byli ve velké šanci Pejchar a Roušal, ale ani jeden z plzeňských útočníků se neprosadil. Vedení Plzni zařídil až ve dvojnásobné přesilové hře Lukáš Hanuš, který dostal míček do sítě od modré čáry. Mečouni si poté vytvořili velký tlak, ale další branku se jim nedařilo přidat. Zahrozit poté mohlo také Kovo v přesilové hře, která se mu ale nevydařila a Plzeňští si vedení pohlídali.

Ti pak náskok navýšili v další přesilové hře, když z prostoru mezi kruhy nasměroval míček do branky Ondřej Malý. Uběhlo jen deset vteřin a plzeňští hokejbalisté se radovali znovu. Vobruba se dostal před branku, kde míček předal Ondřeji Kejřovi, který se trefil do poloprázdné klece. O snížení se pak snažili hosté, ale Kráčina do branky žádný míček nepustil.

Třetí třetina začala vyloučeními, postupně se hosté provinili třikrát a mečouni jednou. Využita byla až poslední přesilová hra domácích, kde druhý gól v utkání zaznamenal Ondřej Kejř, který z mezikruží prostřelil hostujícího brankáře. Ten měl plné ruce práce i o chvíli později, ale nedovolil plzeňským hráčům vedení navýšit.

V další početní výhodě mečounů už ale na střelu Jana Miksana z pravé strany nestačil a domácí vedli o pět branek. Po vyloučení na druhé straně mohli hosté ještě upravit stav, ale nikdo z Pražanů už žádnou branku nevsítil. Plzeňští tak zvládli důležité utkání a v domácím prostředí si zapisují první body v jarní části.

Ohlasy k utkání