Mečouni přerušili sérii proher, v Letohradu vybojovali první venkovní body

Plzeňští první utkání na východě Čech zvládli. V Letohradu nejprve od začátku souboje prohrávali, za chvíli ale dokázali odpovědět, ve druhé části se ujali vedení a výhru si pojistili ve třetí třetině gólem do prázdné klece. Plzeňské hokejbalisty také podržel gólman Kráčina, který inkasoval jen jednu branku.

20. | sobota 2. 4. 2022 | 14:00

SK Hokejbal Letohrad

1:3 1:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Geba – 6. Hanuš (Pavlečka), 22. Pavlečka (Vobruba, Hanuš), 45. Vobruba. Rozhodčí: Cícha, Ptáček. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 46:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Novák (Sterenčák) – Anýž (A), Bečka, Bureš, Dostál, Geba, Havlík, Hejtmánek – Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Faltus, Halbrštát (C), Hubálek, Lajčiak (A), Levý, Macháček, Rozlílek, Štefka.
Kráčina (Návara) – Hanuš (C), Poláček, Štípek, Ulč (A) – Galla, Kanta, Kristl, Majer, Miksan, Pavlečka, Reiser, Valenta, Vobruba (A).

Zápas v Letohradu začal pěkně z ostra. Hned v prvním střídání mohl nebezpečně dorážet Vobruba. Letohrad na poslední chvíli hasil nebezpečí před svojí brankou. Hra se ale přesunula na druhou stranu a špatné vyhození Plzně potrestal Karel Geba, který se trefil přes hradbu těl do horního rohu.

Plzeňany ale tentokrát inkasovaný gól nepoložil. Zintenzivnili střelbu a Novák musel řešit několik nebezpečných dorážek. Z plzeňské aktivity rezultoval vyrovnávací gól. Kapitán Lukáš Hanuš si navedl míček od mantinelu mezi kruhy a skóroval. Letohrad si mohl brzy vzít vedení zpátky. Domácí mladíci dokázali uzamknout plzeňskou pětici v obranném pásmu a hýřili aktivitou. Nejblíže gólů byl Faltus, který po oběhnutí plzeňské klece mířil do horních pater, Kráčina v brance ale skvěle vytěsnil.

Plzni komplikovala situaci vyloučení. Během osmi minut na přelomu první a druhé třetiny se ve čtyřech bránili hned třikrát. První dubnovou sobotu ovšem Plzeňany zdobila obětavost. Hráči v poli zablokovali řadu střel Letohradu a navíc je držel jistý Kráčina, na kterém si opět vylámal zuby Faltus. Naopak mečouni využili hned první nabídnutou přesilovku. Vlastimil Pavlečka si pokryl míček před dotírajícím protihráčem a ukázkově pověsil balónek pod břevno. Ten téměř okamžitě vylétl z branky, rozhodčí ale svojí signalizací nezhatili radost z premiérového extraligového gólu.

Ve druhé části mečouni zlepšili důraz ve vlastní třetině a v její druhé polovině nepouštěli soupeře do nebezpečných pozic. Naopak sami aktivní hrou hrozili, včetně juniorského dua Kanta-Kristl. Další junior Miksan mohl uhánět do samostatného úniku. V poslední chvíli mu ovšem přeskočil míček čepel hole.

Podobný obraz hry byl k vidění během první části třetí části. Druhý gól v zápase měl na holi Pavlečka. Z mezikruží ale nedokázal míček zvednout přes Novákův beton. S ubývajícím časem Letohrad přidal na útočné snaze. Na Kráčinu létal míček za míčkem. Hráčům v poli se dařilo hru kouskovat a ukrajovat cenné vteřiny. Závěr zápasu byl z plzeňské strany infarktový. Vzhledem ke zranění a vyloučením měl trenér Kastner v jednu chvíli k dispozici pouze jediného obránce. Mladá sestava Plzně ale přečkala veškerý nápor a pojistku v podobě třetího gólu přidal při soupeřově power-play Jakub Vobruba. Před zápasem s Karvinou si tým dodal potřebné sebevědomí a konečně získal první body a výhru ze hřiště soupeře.