2. kolo | sobota 11. 9. 2021 | 16:00

4:1 1:1, 2:0, 1:0

HBC Prachatice

Branky a nahrávky: 11:16 Zíka (Miksan), 18:36 Král (Smeták), 23:38 Kristl (Krejčí), 42:21 Banýr (Svoboda) - 4:38 Fiala (Štěpánek Jan). Rozhodčí: Jonák, Soukup. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 24:4. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Šlechta (Šubrt) - Hanuš, Pecka, Matoušek, Krejčí, Pavlík, Horažďovský - Král, Deja, Slezák, Miksan, Polák, Smeták, Zíka, Svoboda, Kristl, Banýr
Stankay - Bárta, Klement, Kovařík, Makovička, Černý, Daniel, Fafejta, Fiala, Makovička, Moser, Novák, Štěpánek Jan, Zimandl
Po porážce v úvodním kole nového ročníku v Ústí nad Labem se představili naši junioři poprvé doma a bylo to povedené představení, i když s pomalejším rozjezdem.
Hosté se totiž v 5. minutě ze své první akce dostali do vedení. Našemu týmu vázla rozehrávka a přesnost. Vše se však změnilo po nádherné přihrávce Honzy Miksana na zcela volného Radka Zíku, který s přehledem do odkryté branky proměnil. Od této chvíle už bylo na hřišti jen jedno družstvo. Hosté sice přijeli v oslabené sestavě s velkým počtem dorostenců, ale naše defenziva pustila v průběhu celého utkání na Kubu Šlechtu jen 4 střely a to včetně 4 oslabení.
Je samozřejmě škoda, že se z naší převahy podařilo ve druhé třetině skórovat jen Danu Královi po přihrávce Standy Smetáka a Kevinovi Kristlovi po přihrávce Tomáše Krejčího. Naši hráči byli u každého míčku dříve a hosté jen vyhazovali.
Ve třetí třetině se obraz hry neměnil, ale přes množství šancí se podařilo skórovat jen jednou. Byla to ale krásná branka Lukáše Banýra, kterou mu jako na podnose naservíroval Jára Svoboda.
Příští sobotu nás čeká další domácí utkání proti Kladnu. Budeme opět rádi pokud do hlediště dorazí naši fanoušci i přes povinnost mít v naší hale nasazené roušky po celou dobu utkání. Děkujeme za pochopení, které nám umožňuje hrát utkání doma před diváky.