3. kolo | sobota 18. 9. 2021 | 13:00

5:1 0:1, 3:0, 2:0

HBC ALPIQ Kladno

Branky a nahrávky: 19:03 Zíka, 24:59 Kristl (Krejčí), 26:31 Matoušek (Slezák, Smeták), 37:54 Smeták (Slezák, Matoušek) PP, 44:39 Matoušek (Slezák, Svoboda) PP - 12:19 Drechsler (Slavík). Rozhodčí: Tomáš Zbořil, Radek Koskuba. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 29:10. Průběh utkání: 0:1,5:1.
Šlechta (Šubrt)- Hanuš (Beneš), Matoušek - Krejčí, Horažďovský - Pavlík, Pecka - Kristl, Zíka, Miksan - Svoboda, Kopal (Pavlíček), Banýr - Slezák, Král, Smeták - Polák
Křemenák (Jones)- Drechsler Mi., Drechsler Ma., Gutwald, Ježek, Lacina, Rychlý - Barták, Doubrava, Frolík, Jadelský, Patera, Rod, Slavík, Vela
Máme za sebou druhé domácí utkání a opět vítězné! Nevím, zda se dá již mluvit o tradici, ale jen tak dál. :-)
Zápas to byl z naší strany více než povedený. Soupeře jsem za polovinu hřiště pouštěli jen občas a trvalým tlakem jsme si o začátku utkání vypracovávali šance, ale soupeř v první třetině ještě velmi dobře bránil. Nakonec jak to bývá skórovali hosté střelou skoro z poloviny hřiště. Nutno dodat, že Kuba Šlechta měl v bráně zakrytý výhled a střela skončila přesně v šibenici.
Je otázkou co si s hráči v šatně řekla naše trenérská dvojice Tomáš Semera a Marek Štrunc, ale hned od začátku druhé třetiny už bylo na hřišti jen naše družstvo (hosté za 2. a 3. třetinu už na naši branku vystřelili celkem jen 5 krát)! A s jasnou převahou přišli i ty pověstné třešničky na dortu v podobě krásných gólů. Nejprve to z dorážky krásně do šibenice začal Radek Zíka a po pěti minutách přidal další branku povedenou tečí střely Tomáše Krejčího Kevin Kristl. Gólový účet 2.třetiny uzavřel povedenou střelou za modrou Michal Matoušek po přihrávkách Davida Slezáka a Standy Smetáka.
Třetí třetina začala končící přesilovkou hostů, ale podařilo se nám ji s přehledem ubránit a naše převaha mohla pokračovat. Hosté nestíhali a tak přišly i fauly. Nácvik přesilovek se povedlo dvakrát zúročit. Nejdříve na bližší tyči prostřelil hostujícího brankáře Standa Smeták po přihrávkách Davida Slezáka a Michala Matouška. A při další přesilové hře si role prohodili, tentokrát šibenici trefil Michal Matoušek a přihrávali David Slezák a Jarda Svoboda.
Takže se v tomto zápase zapsali hned dva hráči třemi body. David Slezák jako dvorní nahrávač a Michal Matoušek ke dvěma gólům přidal i jednu přihrávku. Veliká gratulace nejen jim, ale všem hráčům za předvedený výkon, kde dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a jasně zvítězit.
A teď už zase hurá na přípravu na další utkání, které nás čeká v sobotu v Rakovníku, kde to jistě nebude lehké utkání.
Ještě musíme poděkovat našim fanouškům, kteří i přes platná nařízení o bezpečnosti dorazili na naše utkání v hojném počtu. Děkujeme.