4. kolo | sobota 25. 9. 2021 | 11:00

HBC Rakovník

0:7 0:2, 0:0, 0:5

Branky a nahrávky: 2:34 Slezák (Pavlíček), 11:38 Kristl (Smeták, Krejčí) PP, 34:25 Polák (Kristl), 35:06 Kristl (Horažďovský, Krejčí), 38:26 Kozák (Svoboda), 39:25 Kopal (Svoboda), 44:12 Matoušek (Slezák, Pavlíček). Rozhodčí: David Gráca, Petr Žák. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 6:28. Průběh utkání: 0:7.
Nistor M. - Císař, Mendel, Molnár, Švec - Čech, Korf, Macák, Nistor D., Sušánka, Svoboda, Sýkora
Šubrt (Šlechta) - Hanuš, Kozák, Beneš, Pecka, Krejčí, Horažďovský - Kristl, Zíka, Smeták, Svoboda, Kopal, Banýr, Pavlíček, Slezák, Matoušek, Polák
Čeká nás "anglický" týden se zápasy sobota-úterý-čtvrtek-sobota, který začal výborně. Na hřiště Rakovníka jsme jeli v pozměněné sestavě, protože naše tradiční opory Honza Miksan, Matěj Deja a Luděk "Dáňa" Pavlík jeli hrát extraligu mužů na Kert za náš A tým. Proto naši trenéři posunuli Michala Matouška do útoku, kde na jeho místě v obraně skvěle debutoval Štěpán Kozák a opět nám velice pomohli Matěj Pavlíček s Honzou Benešem z dorostu.
Domácí pouze s 10 hráči do pole od začátku jen bránili a čekali na brejky a tak byl někdy přechod do útočného pásma kostrbatý. Přesto jsme se od začátku utkání nastěhovali do útočného pásma, ale často chyběla střela na branku. Branka Davida Slezáka už ve třetí minutě po přihrávce Matěje Pavlíčka nás trochu uklidnila, ale domácí stále urputně bránili. Druhý gól jsme proto přidali až ve 12 minutě, kdy Kevin Kristl po přihrávce Standy Smetáka využil první vyloučení Petra Čecha, věčně provokujícího a diskutujícího hráče domácích.
Druhá třetina byla bezgólová z několika důvodů. Prvním byl skvěle chytající náš Vašek Šubrt na kterého šlo během zápasu jen 6 střel (to je číslo podle zápisu, ale máme dojem, že jich bylo více), ale většina jich byla těžkých a za stavu pouze 2:0 velice důležitých. Druhým důvodem byla snaha domácích rozhodit naše hráče a to se ve druhé třetině někdy dařilo. Netrestané zákroky domácích do oblasti hlavy tomu jen přidávali. A třetím důvodem byly nepřesnosti přihrávek, nesouhra a nepřesná a často blokovaná střelba. Zkrátka to od zápasu v Ústí byla od nás nejméně povedená třetina a stav pouze 2:0 ještě dával domácím naději na zvrat v utkání.
Ten ale nepřišel. Přestali jsme řešit provokace, soustředili se na hru a už se zcela projevovala převaha v rychlosti. Proto také ve 35 minutě Kevin Kristl prošel až před brankáře, kde bych natlačen do domácí branky a skvěle nabíhající Milan Polák byl najednou sám před brankou a s přehledem skóroval. Tato branka byla asi rozhodující, protože od té chvíle jsme přidali ještě další čtyři branky. Nejdříve hned za 31 vteřin skóroval Radek Zíka po krásné souhře Tomáše Krejčího a Dana Horažďovského a právě Radka Zíky. Chvilu na to se v polovině 3.třetiny měnily strany, ale nám to rozhodně nevadilo. V 39.minutě se totiž po přihrávce Járy Svobody krásně trefil Štěpán Kozák a hned minutu poté se opět po přihrávce Járy Svobory trefil Lukáš Kopal. Gólový účet utkání podtrhl v poslední minutě po spolupráci celého útoku Michal Matoušek po přihrávce Davida Slezáka.
A už zase rychle myslet na úterní zápas v Berouně, kde jsme v přípravě prohráli, ale věříme, že po měsíci to již bude úplně jiné utkání.