5. kolo | úterý 28. 9. 2021 | 18:00

SK Kelti 2008

0:2 0:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 13:39 Matoušek (Slezák), 26:51 Svoboda (Slezák, Deja) PP.
Rozhodčí: Vilém Jonák, Jakub Havel. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 0:2.
Gűnther - Charbuský, Frolík, Janošek, Kosinová, Vrabec - Havel, Horel, Kadlčík, Krbec, Maršoun, Pangerlová, Patzenhauer, Šlechta, Taufer, Váca, Žežulka
Šlechta (Šubrt) - Matoušek, Hanuš - Horažďovský, Krejčí - Pavlík, Pecka - Banýr, Deja, Kristl - Kopal, Pavlíček, Smeták - Svoboda, Zíka, Slezák - Polák
O státním svátku jsme zajeli k dalšímu venkovnímu zápasu, ale tentokrát to nebylo daleko. Jen po D5 do Berouna, kde nás čekali místní Kelti. Nebezpečný tým se kterým jsme před sezónou v přípravě prohráli.
Jednalo o daleko vyrovnanější utkání než předchozí dvě soutěžní, ale už podruhé za sebou se nám podařilo vynulovat střelce soupeře a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Naše obrana ale několikrát zaspala a nulu si skvělými zákroky vychytal Kuba Šlechta.
Nutno dodat, že jsme si vypracovali opět hodně příležitostí na skórování, ale i domácí brankář někdy čaroval a tak dával Keltům šanci utkání zdramatizovat.
Nicméně skórovat se dařilo jen nám. Nejdříve po krásné spolupráci Michala Matouška s Davidem Slezákem s přehledem zakončil prvně jmenovaný na konci první třetiny. Druhou branku přidal ve druhé třetině v okamžiku, kdy skončila přesilová hra 5:3 Jára Svoboda, který dostal milimetrovou přihrávku od našeho dvorního nahrávače Davida Slezáka.
Nikdo další již neskoval a tak bojovné utkání skončilo výsledkem 2:0 v náš prospěch.
Poznámka: Pokud se chcete v Berouně po zápase osprchovat, tak desetikoruny sebou!!!

Český pohár mužů: HBC Plzeň-Litice - HBC Plzeň B 0:7 (0:2, 0:4, 0:1)
Hned dva dny po utkání v Berouně jsem si v rámci přípravy zahráli místo našeho B týmu pohárové utkání proti HBC Plzeň-Litice. Výsledek hovoří jednoznačně a měli jsme možnost si vyzkoušet i některé věci z tréninku.
V první třetině jsme si ale příliš příležitostí nevytvořili a dvě branky jsem nám podařilo vsítili díky přesilovkám. Postupem doby jsme ale získávali jasnou převahu nad mužstvem Litic a utkání rozhodli. Poslední třetina se už spíše dohrávala a tak se výsledek změnil už pouze jednou.
Branky a nahrávky: 6:17 Smeták (Zíka), 10:57 Banýr (Smeták) PP, 20:46 Svoboda (Krejčí), 25:52 Pavlíček (Miksan), 26:23 Zíka (Pecka), 27:49 Svoboda (Miksan) PP, 41:53 Kristl (Pavlíček).
Rozhodčí: Tomáš Tarantík, Petr Kokoška. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 15. Střely na branku: 10:22. Průběh utkání: 0:7.

Další utkání nás ale čeká už znovu za dva dny v sobotu 2.10., kdy přivítáme tým z Nového Strašecí, který je zatím sice poslední a bez bodu, ale utkání začíná za stavu 0:0 a podcenění určitě není na místě. Budeme rádi, pokud nás přijdete podpořit.