9. kolo | sobota 16. 10. 2021 | 13:00

HBC Prachatice

3:1 1:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 2:37 Kovařík, 26:17 Veselý (Moser, Fiala) PP, 44:31 Kovařík EN - 23:10 Krejčí (Smeták, Kristl) PP.
Rozhodčí: Jiří Volkán, Lukáš Daněk. Vyloučení: 9:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 14:32. Průběh utkání: 1:0,1:1,3:1.
Stankay - Bárta, Binka, Kovařík, Makovička, Veselý - Černý, Fiala, Lácha, Moser, Štěpánek Jiří, Štěpánek Jan, Stőhl, Zimandl
Šlechta - Krejčí, Horažďovský - Pecka, Beneš - Hanuš, Matoušek - Kristl, Banýr, Zíka - Svoboda, Král, Smeták - Kopal, Pavlíček, Slezák - Pavelka
Zápas v Prachaticích otevřel druhou polovinu podzimní části a začala pro nás stejně jako ta první - porážkou na venkovním hřišti. Tentokrát to ale bylo na hřišti Prachatic, které jsem při prvním vzájemném duelu v naší hale porazili 4:1.
Prohraný zápas se vždy hodnotí těžko. Podle mého tentokrát nevyhrál lepší tým, ale spíše ten šťastnější. A dvojnásobný počet střel na bránu v náš prospěch to částečně potvrzuje. Na střely se ale nehraje a my jsme vstřelili pouze jednu branku zatímco domácí tři.
Domácí se ve třetí minutě dostali k vyhozenému míčku a ten k překvapení i samotného střelce skončil v naší brance. Do konce třetiny jsme se snažili se skórem něco udělat, ale i přes veliké příležitosti se nám to nepodařilo.
Ve druhé třetině se nám v přesilové hře přeci jen povedlo vyrovnat, když po spolupráci celého přesilovkového útoku Tomáš Krejčí poslal bekhendem míček přesně do šibenice. V tu chvíli jsme věřili v obrat, ale přišlo třetí oslabení ve druhé třetině a domácí opět odskočili na rozdíl jedné branky.
I v poslední třetině jsme si vytvořili spoustu jasných brankových příležitostí, ale ani jedna se nám nepovedla proměnit. Při hře bez brankáře se domácím podařilo skórovat a tak zápas skončil naší porážkou 3:1.
No nic, začala teprve druhá polovina podzimní části a boj o první tři místa v naší skupině pokračuje. Na 4 body se nám vzdálila vedoucí Elba Ústí nad Labem a z dalších míst se k nám přiblížil náš soupeř z Prachatic a Berounští Kelti. A naším dalším soupeřem bude právě dosud neporažená Elba Ústí nad Labem, tak proč hned nezačít další vítěznou sérii.
Budeme rádi za podporu našich fanoušků tomto jistě napínavém utkání.