11. | sobota 30. 10. 2021 | 11:30

10:1 4:0, 5:0, 1:1

HBC Rakovník

Branky a nahrávky: 0:47 Smeták (Zíka), 2:39 Kristl (Krejčí, Pavelka), 3:55 Svoboda, 10:13 Kristl (Beneš), 17:26 Pavlíček (Slezák), 17:43 Smeták (Král, Kristl), 21:43 Svoboda (Kopal, Pecka), 24:23 Kopal (Svoboda, Deja), 24:56 Slezák (Pavlíček), 39:23 Deja (Kopal) - 42:01 Macák.
Rozhodčí: David Gráca, Jakub Musil. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Střely na branku: 33:9. Průběh utkání: 10:0, 10:1.
Šlechta, Šubrt - Krejčí, Matoušek - Beneš, Pecka - Kozák, Hanuš (Pavelka) - Kristl, Zíka, Smeták - Svoboda, Deja, Kopal - Slezák, Král, Pavlíček, Polák
Nistor M. - Císař, Macák, Molnár, Švec - Čech, Korf, Mendel, Nistor D., Sušánka, Svoboda, Sýkora
Naší juniorce se povedlo další domácí vítězství. Tentokrát nad týmem Rakovníka. Je skvělé, že se podařilo navázat na předchozí jednoznačné vítězství nad týmem z Ústí nad Labem, a opět jednoznačně po skvělém výkonu.
Podařil se nám skvělý start do zápasu a na konci 4. minuty už bylo skóre 3:0 v náš prospěch. Hned v první minutě se po milimetrové přihrávce Radka Zíky trefil Standa Smeták. Ve třetí minutě přidal po skvělé přihrávce Tomáše Krejčího druhou branku Kevin Kristl a skvělý úvod uzavřel Jára Svoboda po samostatné akci. Hosté si vzali oddechový čas, ale na obrazu hry se nic nezměnilo. Měli jsme míček pod kontrolou a dařila se i kombinace. Podle mého se stále více a více daří přenášet věci z tréninků přímo do zápasů a tak pohledných akcí každým zápasem přibývá. Je samozřejmě stále co zlepšovat a občas se něco hodně nepovede!!! Každopádně pojďme pokračovat v nasazení v každém zápase, protože hrát skvělý hokejbal je přece radost. První třetina, ale skončila stavem 4:0, když v 11.minutě přidal svůj druhý gól Kevin Kristl, když se přihrávkou blýskl Honza Beneš.
Ve druhé třetině pokračoval náš tlak a každé střídání nabízelo šanci ke skórování. Pět branek ve druhé třetině je toho jen vyústění a je skvělé, že se prosazovali všechny lajny. Pojďme ale postupně. Účet ve druhé třetině začal Matěj Pavlíček po skvělé přihrávce Davida Slezáka. Hned po dalších 17 vteřinách skvěle Dan Král posunul míček na Standu Smetáka a ten přidal svůj druhý gól v zápase. Za další 4 minuty přidal svou druhou branku i Jára Svoboda po přihrávce Lukáše Kopala a tito dva hráči si role vyměnili hned při svém dalším střídání, kdy se s úlevou prosadil Lukáš Kopal. A stačilo jen dalších 33 vteřin a role si prohodili i Matěj Pavlíček jako nahrávač a David Slezák jako střelec. Tato branka uzavřela gólový účet 2. třetiny a tabule ukazovala skóre 9:0.
Třetí třetina už se spíše dohrávala z povinnosti. Šance jsme si vytvářeli i nadále, ale jako by ani nikdo nechtěl tu desátou branku vsítit. To se nakonec povedlo a Matěj Deja ve 40.minutě uzavřel náš střelecký účet. Zápas se jen dohrával a tak se soupeř dostal v závěrečné třetině do několika šancí. A tak se z jedné dorážky podařilo hostům vsítit čestný úspěch. Každopádně je třeba opět pochválit jak obranou hru celého družstva, tak i výkony našich obou brankářů Kuby Šlechty a Vaška Šubrta za nasazení a obětavý přístup v prvních dvou třetinách.
Ještě musím ocenit, jak skvělá atmosféra panuje v týmu se vzájemným povzbuzováním i podporou, když se něco nepovede. Pojďme v tom pokračovat.
V dalším zápase nás čeká další silný soupeř a sice Kelti z Berouna vedení Matějem Tauferem, který je v naší skupině nejproduktivnějším hráčem a o korunu krále střelců se přetahuje s naším Kevinem Kristlem.
Budeme rádi, pokud naše juniory přijdete podpořit i v dalším napínavém domácím utkání o čelní místa v naší skupině. Zápas začíná v sobotu 6.11. od 14 hodin. Děkujeme.