10. | sobota 27. 11. 2021 | 14:00

HBC ALPIQ Kladno

0:4 0:1, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 3:37 Deja (Kristl, Krejčí), 39:15 Pavlík (Kristl), 43:58 Pavlíček SN, 44:43 Kopal (Miksan, Pavelka). Rozhodčí: David Gráca, Jakub Musil. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 31. Střely na branku: 21:26. Průběh utkání: 0:4.
Křemenák (Jones) - Drechsler Mi., Gutwald, Ježek, Lacina, Rychlý - Čacký, Doubrava, Drechsler Ma., Frolík, Jadelský, Karanský, Patera, Rod, Schönherr, Tomášek
Šlechta (Šubrt) - Hanuš, Pavlík - Krejčí, Horažďovský - Pecka, Hrabák - Kristl, Miksan, Kopal - Svoboda, Deja, Pavelka - Slezák, Pavlíček
A je tu konec podzimní sezóny! A vítězný!!! Tentokrát jsme vyhráli na hřišti nebezpečného Kladna a byl to opět povedený zápas a k tomu bez inkasované branky, kterou naší obraně pomohl uhájit skvělý Jakub Šlechta. V každé třetině musel předvést několik skvělých zákroků a to se mu povedlo na jedničku.
Do zápasu jsme opět vkročili aktivně a přicházeli i šance ke skórování. Ale musím vyzdvihnout i skvělý výkon domácího brankáře, který pochytal všechny první střely, které k němu obrana propustila. Od modré přiletěla ve 4.minutě také střela Kevina Kristla, který díky odloženému zápasu A týmu mužů mohl nastoupit znovu i za juniory. Střelu domácí brankář, ale jen vyrazil do strany, kde míček okamžitě a skvěle vrátil na branku Matěj Deja a tato dorážka už skončila v síti. Tato branka pro nás znamenala uklidnění a i když jsme v 1.třetině už neskórovali, tak jsme přesto měli více ze hry. Domácí ale hráli velice aktivní hokejbal s vysokým a agresivním napadáním a zápas se musel přítomným divákům líbit. A měli jsme přítomných i několik našich fanoušků.
Druhá třetina byla spíše přetahovaná o střední pásmo. Domácím pomohli dvě přesilové hry, aby se na delší dobu usadili v našem obraném pásmu, ale naše obrana fungovala velmi dobře. Přesto se poměr střel na branku vyrovnal a po druhé třetině to bylo na střely na branku 15:15. Nikomu se ale v této části zápasu skórovat nepodařilo.
Do třetí třetiny domácí nastoupili velice aktivně ve snaze o vyrovnání. V těchto chvílích jsme i díky několika chybám při rozehrávce měli co dělat, abychom neinkasovali. Povedlo se a postupně jsme opět přebírali aktivitu a vypracovali si další šance ke skórování. Nakonec se to povedlo až na začátku 40.minuty, kdy znovu vypálil Kevin Kristl, ale v síti skončila až dorážka Luďka "Dáni" Pavlíka. Nyní už stačilo hrát jednoduše a držet míček a nebylo třeba nikam spěchat. Spěchat ale museli domácí a tak 2 minuty před koncem přistoupili ke hře bez brankáře. Domácí se dařilo držet míček v našem obraném pásmu, ale zápas definitivně uzavřel přesným vyhozením Matěj Pavlíček, který přes celé hřiště trefil prázdnou branku minutu před koncem. Nebyl to ale poslední gól zápasu, protože se ještě 17 vteřin před koncem prosadil Lukáš Kopal a uzavřel tím podzimní část této sezóny.
A je třeba dodat, že to byla skvělá jízda. Ve 14 zápasech jsem brali 12 vítezství a jen dvě prohry v úvodním kole v Ústí nad Labem a v osmém kole v Prachaticích. Pokud jsme v zápase dali alespoň dvě branky, tak jsme vyhráli!!! Branek jsme dohromady dali 75 a to dává průměr 5,36 branky na zápas! Na druhou stranu jsme dostali jen 16 branek a to průměr 1,14 branky na zápas. K tomu to bylo 6x bez inkasované branky a 3x jsme v zápase inkasovali jen jednou.
Co se týká útoku, tak na 75 brankách se podílelo hned 18 střelců a potěšující je, že skórovali vlastně všichni naši útočníci. Nejlepším střelcem se stal Kevin Kristl s 11 brankami a nelepším nahrávačem byl s 12 přihrávkami Standa Smeták. Kanadské bodování po podzimní části nakonec v našem týmu vyhrál Standa Smeták s 22 body těsně před Kevinem Kristlem s 21 body.
Podzimní část extraligy juniorů je tedy minulostí, i když v naší skupině stále zbývá dohrát několik utkání. My už ale můžeme myslet na jaro s jistotou účasti v play-off!!! Ale to je ještě daleko a uvidíme co nám dovolí situace v ČR na začátku příštího roku. Nyní je třeba doléčit zranění a šrámy z podzimu a užit si závěr roku 2021.
Všem přejeme krásné, šťastné a pohodové Vánoce a do roku 2022 hodně zdraví a štěstí. A budeme moc rádi, pokud nás budete podporovat i v jarní části. Už se těšíme naviděnou.