13. | sobota 13. 11. 2021 | 11:00

HBC Nové Strašecí

0:4 0:1, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 1:24 Svoboda (Smeták, Krejčí) PP, 30:07 Král (Smeták) SH, 32:25 Hanuš (Pavelka, Král), 38:09 Smeták (Král) PP.
Rozhodčí: David Gráca, Vilém Jonák. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 55. Střely na branku: 24:45. Průběh utkání: 0:4.
Jakoubek - Běloušek, Vojna - de Fin, Husák, Itner, Keder, Kot, Kučera, Pořádek, Sikola, Slabý, Vaic
Šubrt (Šlechta) - Horažďovský, Krejčí - Pecka, Beneš - Kozák, Hanuš - Svoboda, Král, Smeták - Pavelka, Pavlíček, Kopal - Procházka
Vítězná série pokračuje!!! I když se vítězství na hřišti posledního Nového Strašecí nerodilo vůbec lehce. Chyběli nám zranění Radek Zíka, Lukáš Banýr a Luděk Pavlík. S A týmem zase odjeli Honza Miksan, Kevin Kristl a Matěj Deja. A k tomu nám ještě chyběli Michal Matoušek, David Slezák a Milan Polák. Proto moc děkujeme našim dorostencům, kteří mám opět velice pomohli.
Hráli jsme jen na dva útoky v chladu a na mokru a tak se naše družstvo rozjíždělo jen pomalu. Nebýt hned na úvod využité přesilové hry, kdy od modré propálil vše co mu stálo v cestě Jára Svoboda po přihrávce Standy Smetáka, a po dlouhé pauze v brance skvěle chytajícího Vaška Šubrta, tak mohl být průběh zápasu úplně jiný. Nedařilo se skoro nic a tak se stalo, co už dlouho ne. V první třetině nás soupeř přestřílel 12:11. Byl to výsledek hry, která se díky nepřesnostem neustále přelévala ze strany na stranu.
Druhá třetina, ale už byla o mnoho lepší. Nepodařilo se sice skórovat a přitom poměr střel byl v této části 19:2 v náš prospěch, ale už jsme měli míček častěji na hokejkách a zlepšila se i kombinace.
Podle mého vše rozhodl vstup do třetí třetiny, kterou jsme začínali naším oslabením. Úvodní buly ale vyhrál Dan Král pro Standu Smetáka, který skvěle pronikl do útočného pásma, ale trefil jen tyč. V akci ale pokračoval a jeho další střelu vyrazil domácí brankář vysoko nad branku. Padající míček na druhé tyčce rovnou ze vzduchu trefil do odkryté branky Dan Král a touto brankou vnesl jednoznačný klid na naše hokejky. V pokračující přesilové hře se ještě blýskl Vašek Šubrt, kdy zneškodnil jasnou šanci domácích a tak mohl dát definitivní pojistku ve 33.minutě Míra Hanuš. Naše třetí branka padla po vyhrané buly Dana Krále, přesném posunutí Honzy Pavelky a díky přesné dělovce od modré Míry Hanuše. Byl to jeho letošní premiérový gól a tým ho náležitě ocenil. Domácí bojovali, ale více ze hry jsme měli stále my. Na začátku 39.minuty jsme měli možnost hrát přesilovou hru, ale stačili nám pouhé dvě vteřiny, kdy znovu po vyhrané buly Dana Krále přesně zamířil Standa Smeták a dal tak výsledku konečnou podobu. V závěrečných minutách se domácí snažili vsítit alespoň čestný úspěch a vypracovali si i několik velice slibných šancí, ale Vašek v brance kouzlil a tak se skóre nezměnilo.
V podzimní části nás už čekají jen dva zápasy. Ten příští bude opět v naší hale proti Kovu, které v tomto kole dvě třetiny trápilo vedoucí Ústí. Budeme moc rádi, pokud nás znovu přijdete podpořit, protože to bude poslední domácí utkání v roce 2021. Děkujeme.