N1 | sobota 26. 2. 2022 | 14:30

HBC Enviform Třinec

2:4 0:1, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 26:12 Byrtus (Polášek) , 31:11 Duda (Dabrowski) - 05:40 Smeták (Kristl) PP, 16:43 Slezák (Pavlíček , Kopal) , 36:04 Banýr (Smeták , Kristl) , 38:27 Kopal (Pavlíček, Slezák). Rozhodčí: Vojtěch Filipiec, Michal Škrobák. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Střely na branku: 26:36 . Průběh utkání: 0:1 , 1:2, 2:4 .
Halouzka - Bury - Bury , Byrtus , Dabrowski, Duda , Figura , Milech , Pecha , Pfeifer , Plánka , Polášek , Vizváry
Šlechta , Šubrt - Krejčí, Horažďovský - Pavlík, Hanuš - Kozák, Pecka - Banýr, Smeták, Kristl - Slezák, Pavlíček, Kopal - Pavelka, Král, Procházka

A je to tady, začala nadstavbová část a nás čekal soupeř z druhého konce naší republiky. Domácí Třinec skončil ve východní skupině v základní části na druhém místě stejně jako my a ještě se po 7 hodinové cestě vlakem se hrálo venku na asfaltu mezi loužemi. Nutno podotknout a poděkovat domácím za jejich přípravu hřiště, protože noční nadílka sněhu a teplota kolem bodu mrazu mohla z hřiště učinit kluziště. Přes 100kg soli ale udělalo své a tak se mohlo hrát.

Zápas začal přetahovanou ve středním pásmu, ale postupně jsme získávali převahu, kterou se už při 1. přesilové hře v 6 minutě podařilo využít. Kevin Kristl vyhrál vhazování a Standa Smeták nedál domácímu brankáři šanci. Ten přes stínící hráče mnoho neviděl. V další části první třetiny jsem se sžívali s prostředím a domácí jsme k nám do pásma příliš nepouštěli.

Druhá třetina začala skvěle, když se hned ve 2.minutě po kombinaci celého útoku Kopal-Pavlíček-Slezák dostal k odraženému míčku David Slezák a zvýšil na rozdíl dvou branek. Následující minuty patřili nám s domácí příliš nestíhali. Domácí hrozili hlavně z brejků, ale Kuba Šlechta nás několikrát podržel. Smolnou chvilku si vybral až ve 27.minutě, kdy k němu propadlo nahození na branku, ale míček viděl až na poslední chvíli. Od té chvíle ale domácím narostla křídla a nám chvilku trvalo než jsme se s tím srovnali.

Třetí třetina ale začala naším smolným vlastním gólem, kdy jsme si srazili nahození před branku do vlastní sítě. V této chvíli se ale ukázala síla našeho týmu. Jako by naši hráči zapnuli vyšší rychlostní stupeň, přidali na důrazu a domácí měli problém. Nejdříve na začátku 37.minuty, kdy Kevin Kristl zaměstnal 3 domácí hráče a přesto přihrál zcela volnému Lukáši Banýrovi, který se před odkrytou brankou nemýlil. A když za dvě a půl minuty přidal po akci jako z kopíráku čtvrtou branku Lukáš Kopal (tentokrát tři hráče domácích zaměstnal Matěj Pavlíček), tak bylo skoro rozhodnuto. Domácí přidali, ale naši hráči už hru převážně kontrolovali. Střetů přibývalo a tak bylo i více emocí. Domácí dostali v závěru možnost přesilové hry a při odvolání brankáře měli převahu dvou hráčů. Přesto naše obrana s Kubou Šlechtou v brance už žádné drama nepřipustila a tak jsme si z Třince odvezli důležitou výhru.

Cesta vlakem zpět do Plzně byla znovu dlouhá, ale po vítězném zápase je vždy veselejší. :-)

Už tuto sobotu nás ale doma čeká jeden z nejsilnějších soupeřů a sice vítěz východní skupiny Svítkov. Budeme moc rádi, pokud nás přijdete znovu podpořit.