V prvním utkání mečouni na Hradec nestačili, prosadili se jen jednou

Úvodní zápas play down mečounům nevyšel. Na hřišti Hradce Králové se ve druhé třetině nejprve dostali do vedení, ale domácím se podařilo srovnat a před přestávkou ještě skóre otočit. Ve třetí třetině náskok navýšili a do konce zápasu už ho nepustili. Jedinou branku z plzeňských hráčů vsítil Průcha.

PD1 | sobota 23. 4. 2022 | 17:00

HBC Hradec Králové 1988

3:1 0:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 26. Bacovský (Jiřík, Fanderlík), 28. O. Březina (Bacovský, D. Březina), 31. Šimůnek (Erban) – 23. Průcha (Vobruba). Rozhodčí: Vrba, Prudík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 41:19. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Brykner (Dvořáček) - Fanderlík, Jiřík (A), Jonáš, Škoda, Švanda, Zeman - Bacovský, D. Březina, O. Březina (A), Černý, Erban, Hrubý, Rakovský, Šimek, Šimůnek, Tesař (C)
Kráčina (Návara) - O. Benedikt, Hanuš (C), Poláček, Polívka, Ulč (A), Valenta - J. Benedikt, Galla, Gřonka, Hurt, Kejř, Majer, Malý, Miksan, Průcha, Reiser, Vobruba

Plzeňští hokejbalisté nastoupili do prvního utkání play down ve zkušenější sestavě. Vydařil se jim úvod zápasu, kde byli aktivnější. Vobruba v situaci tří proti jednomu nahrával Průchovi, ten ale míček ideálně netrefil. Ve druhé polovině první části více zahrozili domácí, po střele Škody mohl otevřít skóre z dorážky Šimůnek. Hradečtí měli možnost se prosadit také v přesilové hře, kterou v první třetině nevyužili a přenesli si ji do další.

V té byli v dobré příležitosti, když Šimůnek z levého kruhu trefil tyč. V následné šanci podržel hosty Kráčina. Na druhé straně se snažil překonat domácího brankáře Malý, ale úspěšný nebyl. Za chvíli se už mečouni v početní výhodě radovali. Vobruba nahrál Michalu Průchovi, který prostřelil Bryknera. Hradečtí se snažili odpovědět, ale plzeňský gólman byl pozorný a nedovolil hradeckým hráčům skórovat.

V protiútoku skvělou práci na pravém křídle odvedl Malý a přihrál přes osu hřiště Valentovi, který pálil do poloprázdné klece, ale mimo. Z pokračující akce se poté skóre měnilo, když Jiříkovu střelu tečoval Jan Bacovský. Domácí ve svém tlaku pokračovali a přineslo jim to další branku. Bacovského pokus dokázal zastavit Kráčina, ale na pohotového Ondřeje Březinu pak nestačil. Po druhé patnáctiminutovce tak měli Hradečtí těsný náskok.

Na začátku třetí části mohli Plzeňští vyrovnat, když Kejř vyhrál buly na Hunuše, který zamířil do břevna a balonek se odrazil jen na brankovou čáru. Síť se ale vlnila za plzeňským strážcem klece. Střelecké štěstí nejdříve vyzkoušel Erban a z následné dorážky dopravil míček za brankovou čáru Josef Šimůnek. Plzeňští hokejbalisté se pokoušeli srovnat, ale nepomohla jim k tomu ani přesilová hra. Naopak v oslabení využili Východočeši hostující chyby v rozehrávce a v šanci se ocitl Bacovský.

Stav mohli navýšit i v přesilové hře, Erben ale gól z blízkosti nevsítil. Velkou příležitost měli poté Plzeňští, ale Brykner předvedl skvělý zákrok a nepustil míček do branky. V závěru nabídl Hradec mečounům početní výhodu, hosté navíc odvolali gólmana a zkoušeli se dotáhnout na soupeře při hře 6 na 4. Domácí si ale vedení pohlídali a v první utkáním si zapisují bod. Zítra čeká oba týmy další zápas, kde Plzeň bude chtít sérii srovnat.