Rovněž druhý zápas play-down pro Hradec, Piráti rozhodli ve třetí třetině

Výjezd k prvním dvou zápasům play-down na půdu Hradce Králové se nepovedl. Mečouni v prvním zápase prohráli 3:1 a ve druhém inkasovali ještě o jednu branku více. Nedělní zápas pro ně začal zle, jelikož inkasovali hned v první minutě. Následně ale srovnali a drželi vyrovnaný stav. Hrubě nepovedený nástup do třetiny třetí a následná vyloučení znamenaly konec nadějí na zdramatizování utkání. Série se nyní přesouvá do Plzně, pro její návrat na východ Čech a naději na zdárné ukončení sezóny budou muset dvakrát zvítězit.

PD2 | neděle 24. 4. 2022 | 14:00

HBC Hradec Králové 1988

4:1 1:1, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: . Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení:4:8 + Březina O. (HKR), osobní trest 10 min . Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Brykner (Dvořáček) – Jiřík, Švanda, Škoda, Zeman, Fanderlík, Jonáš – Březina O., Březina D., Bacovský, Černý L., Šimůnek, Erban, Fiedler, Tesař, Šimek, Hrubý, Rakovský.
Kráčina (Návara) – Valenta, Poláček, Hanuš, Benedikt O., Ulč, Polívka – Galla, Malý, Reiser, Hurt, Gřonka, Majer, Vobruba, Průcha, Benedikt J., Miksan, Kejř

Úvodní minuta rozhodně nenabídla vyčkávací taktiku. První na tahu byla Plzeň. Průcha vyslal Hanuše, jehož pokus vykryl Brykner vyrážečkou. Na konci první minuty ovšem šli do vedení domácí. David Březina se drze prodral podél pravého mantinelu, předložil mezi kruhy míček Zdeňku Erbanovi, který jej poslal k tyči a plzeňská střídačka zůstala zkoprnělá.

Následovala pasáž, kdy oba týmy sehrály dvě přesilové hry v krátkém čase za sebou. Nejprve domácí a pak i hosté. Nejblíže ke gólu byl Michal Průcha, jehož na levém kruhu našel Hanuš. Jeho střela skončila na zadním mantinelu. Srovnání stavu v první části přeci jen přišlo, a to poněkud překvapivě. Plzni se vyplatilo napadání po nastřelení míčku na Bryknera. Domácí brankář namísto vhazování v obranném pásmu riskantně rozehrál, Jakub Vobruba o míček obral Jiříka a zasunul míček k bližší tyči – 1:1.

Do druhé části vstoupili Piráti o jednoho muže v poli navíc. Mečouni se totiž provinili faulem se sirénou ukončující první část. Ve vlastním oslabení ale mohl udeřit aktivní Michal Průcha, který si našel dlouhé vyhození, Brykner ale vytáhl dobře mířený pokus. Svůj tým podržel také Petr Kráčina, na němž si vylámal zuby Šimůnek. Obecně se ve druhé částí hrálo vyrovnané utkání. Hra se přelévala ze strany na stranu. Střelecky aktivnější byl domácí tým, vyložených šancí měli domácí ale po málu, stejně tak Plzeň.

Bezgólová část hry končila stejně jako ta první, zbytečné vyloučení Plzně s koncem třetiny dalo Hradci opět výhodu jednoho muže v poli. Vzhledem k předchozímu vzájemnému vyloučení dokonce čtyř proti třem. Domácí s touto výhodou naložili náramně, stačili jim jen čtyři sekundy ve třetí části. Bratři Březinové vyběhli rovnou ze středového vhazování, přetlačili plzeňskou dvojici a po rychlé kombinaci před Kráčinou poslal Hradec do vedení David Březina.

Takto inkasovaný gól byl pro Plzeň studenou sprchou, Hradci naopak vlil energii o žil. Krátce poté navíc Petr Švanda nasměroval od mantinelu svůj projektil přímo do protější šibenice a rozdíl gólů opět narostl. Snahu o vyrovnání nadále komplikovala vyloučení. Hradečtí se snažili hrát trpělivě a zvládli pohlídat výpady mečounů, kteří i v oslabení hráli vabank. Tečku za zápasem udělal v přesilovce Zdeněk Erban, z pravého kruhu se trefil ke vzdálenější tyči a svým druhým gólem uzavřel nedělní utkání. Po úvodním hracím víkendu je tak klidnému zakončení sezóny rozhodně blíže Hradec Králové.