Plzeňští v prvním utkání podlehli Kovu, jeden gól na výhru nestačil

Mečouni začali sérii s pražským Kovem na domácím hřišti. V první třetině se radovali jen hosté, v další se podařilo plzeňským hráčům vyrovnat, ale hosté se pak prosadili ještě třikrát a ve třetí části své vedení pojistili. Plzeňští se neprezentovali špatnou hrou, ale nedokázali využít své šance. Jediným střelcem byl Michal Průcha.

PD4 | sobota 7. 5. 2022 | 11:00

1:5 0:1, 1:3, 0:1

TJ Kovo Praha

Branky a nahrávky: 16. Průcha (Kejř, O. Benedikt) – 15. Pátek (Pírek, Bydžovský), 19. Šmerha (Pírek), 23. Šmerha (Hrdlička, Sitter), 29. Bureš (Bydžovský), 41. Šmerha (Kyclt). Rozhodčí: Koskuba, Hrubý. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 34:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
Návara (Kráčina) – O. Benedikt, Hanuš (C), Holý, Pavlečka, Šilhán, Vágner – J. Benedikt, Galla, Gřonka, Hurt, Kejř (A), Kristl, Majer, Malý, Miksan, Pejchar, Poláček, Průcha, Reiser, Zdrha
Humlíček (Šach) – Bureš, Bydžovský, Kyclt, Ruda, Vršecký – Hrdlička, Kabát, Kejdana, Krištof, Kupf, Pátek, Pírek, Sitter, Šmerha, Terč, Zeman

Plzeňští hokejbalisté vstoupili do utkání aktivně a dostali se k více střelám, ale ani jeden z týmů si výrazné šance nezapsal. V polovině první části hry měli domácí k dispozici přesilovou hru a skoro se jim ji podařilo využít. Ondřej Benedikt střílel z levého kruhu do odkryté části branky, ale hostující gólman se stačil včas přemístit a nedovolil mu skórovat. Plzeňští byli poté více nebezpeční, ale ze svého tlaku žádný gól nevytěžili. Naopak na druhou stranu se po delší době dostali hosté a jen dvacet vteřin před koncem první třetiny poslal Kovo do vedení Jaroslav Pátek, když překonal plzeňského brankáře zblízka.

Mečounům se povedl začátek druhé patnáctiminutovky, kde se jim podařilo rychle srovnat. Michal Průcha se opřel do míčku na modré čáře a ten skončil až za zády Humlíčka. Krátce poté si první početní výhodu zahráli také hosté a vzali si vedení zpět. Pražané se dlouho drželi před Návarou, míčku se pak ujal Tomáš Šmerha a zamířil přesně. Plzeňští se snažili odpovědět, ale pokus Jiřího Benedikta skončil jen na tyči.

O čtyři minuty později se hosté znovu radovali. Plzeňští bojovali o míček v obranném pásmu, dostal se ale na hokejky hostů a Tomáš Šmerha se prosadil znovu. Poté nabídli mečounům přesilovou hru, ti ale vyloučení nepotrestali. Nevyužili ji ani hosté, ale krátce po jejím skončení už se skóre měnilo. Hned po buly nabil Bydžovský Jakubu Burešovi, který střílel od modré z první.

V úvodu třetí třetiny vystřídal Návaru v bráně Kráčina. Ten držel naději svému týmů, když skvěle zasáhl proti Bydžovskému. V nebezpečné situaci byli také Plzeňští, Ondřej Benedikt si naběhl s míčkem před branku, kde se pak domácí dostali k dorážkám, ale nikdo z plzeňských hráčů ho nedokázal prostrčit za brankovou čáru.

Plzeňští si poté situaci zkomplikovali vyloučeními a museli se dlouho bránit. Třetí oslabení ale nezvládli, Tomáš Šmerha napřáhl za červenou čárou a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Plzeňští hráči se ale ještě nevzdávali a snažili se o snížení. V závěru odvolala Plzeň brankáře a zkoušela hrát v šesti, ale mečouni už žádnou branku na své konto nepřidali a v prvním utkání série prohráli.