ČF1 | sobota 14. 5. 2022 | 16:00

9:2 4:1, 2:0, 3:1

HBC ALPIQ Kladno

Branky a nahrávky: 10:38 Beneš (Deja), 11:07 Svoboda (Banýr), 12:19 Deja (Slezák, Král), 13:34 Kristl (Král) PP, 18:04 Matoušek (Svoboda), 20:56 Kristl (Miksan, Kanta) PP, 35:49 Slezák (Král, Deja), 36:13 Banýr SH, 41:51 Slezák (Smeták) PP - 00:58 Daníček PP, 36:35 Drechsler Mi. PP . Rozhodčí: Lukáš Hrubý, Michal Pečený . Vyloučení: 5:9 . Využití: 3:2 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 34:14 . Průběh utkání: 0:1, 8:1, 8:2, 9:2 .
Šlechta, (Šubrt) - Pavlík, Matoušek - Pavelka, Krejčí - Král, Beneš - Pecka, Hanuš - Svoboda, Zíka, Banýr - Kristl, Miksan, Kanta - Slezák, Deja, Smeták - Kopal
Křemenák, Jones - Drechsler Ma., Gutwald, Lacina, Říha, Rychlý, Beran, Daníček, Doubrava, Drechsler Mi., Frolík, Jedelský, Rod, Schönherr, Slavík, Vela

A je to tu!!! Začalo play-off extraligy juniorů. Vlivem covidu jsme si museli počkat 3 roky!!!

Díky našemu umístění na 2.místě v nadstavbové skupině A jsme postoupili rovnou do čtvrtfinále a na první zápas tak měli výhodu domácího prostředí. Možnost vyzvat nás ve čtvrtfinále si svým 2.místem v nadstavbové skupině B (kvalifikační turnaj) minulý víkend vydobyl tým HBC Kladno, který v této skupině B v prvním zápase potrápil Hostivař a v dalších dvou zápasech už neinkasoval!!!.
Zápas začal z naší strany nervózně. Hned v první minutě jsme po smolném zákroku šli do oslabení, které soupeř po pár vteřinách díky smolné teči našeho obránce využil. Takto opravdu nechcete začínat 1. zápas série v play-off. Nutno dodat, že v následujících minutách mělo Kladno poslední příležitosti uspět, protože náš tým začal lépe kombinovat a zrychlovat a zpřesňovat hru a šance na sebe navazovali jedna za druhou. Hostující obrana, ale odolávala. Vše ale změnila 11. minuta, kdy Matěj Deja vyhrál buly v útočném pásmu a naše dorostenecká posila Honza Beneš prostřelil vše co mu stálo v cestě. Kdo byl v hale musel slyšet tu ránu, když z našich hráčů tímto gólem spadla nervozita. to co následovalo v následujících 3 minutách se dá jen stěží popsat, protože jsme během 2 minut a 54 vteřin vstřelili další 3 branky. K této smršti všechny strhnul Jára Svoboda po přihrávce Lukáše Banýra, kdy stačilo jen 29 vteřin od prvního gólu. Následně bylo potřeba 72 vteřin, kdy se z našeho obraného pásma hrnula lavina v podobě Dana Krále, Davida Slezáka a skvěle zakončujícího Matěje Deji. A za dalších 75 vteřin při přesilové hře udeřil Kevin Kristl po skvělé přihrávce Dana Krále. A mohlo se jít do kabin za stavu 4:1.
Druhá třetina začala opět aktivitou Kladna, které se snažilo se zápasem ještě něco udělat, ale naše obrana odolala a když na začátku 19. minuty přidal po přihrávce Járy Svobody branku Michal "Bongi" Matoušek bylo jasno. Tím začala část zápasu, kdy se více vylučovalo na obou stranách. Na konci 21.minuty jsme nabízenou možnost přesilové hry těsně před jejím koncem využili, kdy po přihrávkách Jonáše Kanty a Honzy Miksana přidal svou druhou branku v zápase Kevin "Kelvin" Kristl a tímto gólem vyhnal hostujícího brankáře z branky, ale třetina se už spíše dohrávala.
Třetí třetina se díky vylučování skoro nehrála v plném počtu hráčů. Utkání bylo rozhodnuté a domácí hráči kontrolovali vývoj utkání. Naši herní převahu ukazuje i celkový poměr střel na branku 34:14. Ve třetí třetině jsme přidali ještě 3 branky. Nejdříve se v 36.minutě při hře 4 na 4 trefil David Slezák po přihrávce Dana Krále (to byla jeho již 3.asistence v zápase). Hned za 24 vteřin přidal v oslabení branku Lukáš Banýr po krásné samostatné akci. Při pokračujícím oslabení sice hosté po další naší smolné teči snížili, ale naše brankové hody dokonal při jedné z dalších přesilových her na konci 42.minuty svou druhou brankou David Slezák po přihrávce Standy Smetáka.
Skvělé publikum si sice přálo i tu desátou branku, ale myslím, že se nikdo nezlobil ani u konečného skóre 9:2. Z mého laického pohledu se v našem týmu našlo několik výjimečných PLAY-OFF výkonů, ale nebudu nikoho jmenovat. Zápas se povedl CELÉMU týmu bez rozdílu. Přesto se některé situace dali řešit lépe a tak pojďme dobře a zodpovědně potrénovat, protože skončil teprve 1.zápas čtvrtfinálové série, která se hraje na dva vítězné zápasy a nás už příští sobotu čeká zápas na Kladně, kde se znovu začíná od stavu 0:0!!!
Už jsem sice chválil naše fanoušky, ale myslím, že velkou měrou přispěli ke konečnému výsledku, protože s takovou kulisou se hraje daleko lépe. Děkujeme a pokud nás přijedete podpořit i na Kladno, tak bude moc rádi.