SF1 | sobota 28. 5. 2022 | 15:00

7:3 1:1, 3:1, 3:1

HBC Enviform Třinec

Branky a nahrávky: 10:30 Pavlíček (Miksan, Kristl) PP, 16:43 Pavlíček (Kanta) PP, 21:47 Král (Kanta), 29:08 Král (Kristl, Miksan) PP, 35:31 Svoboda (Matoušek, Pavlík), 39:35 Miksan (Kanta, Kristl) PP, 44:19 Matoušek (Zíka) - 03:12 Stromko (Wrobel, Plánka) PP, 24:44 Wrobel (Stromko, Vizváry) PP, 31:13 Stromko (Bury) . Rozhodčí: Jevgenij Danylec, Michal Pečený . Vyloučení: 14:13 . Využití: 4:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 45 . Střely na branku: 34:17 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3 .
Šlechta,Šubrt - Pavlík, Matoušek - Krejčí, Pavelka, Král, Miksan - Pecka, Hanuš, Beneš - Svoboda, Zíka, Banýr - Slezák, Deja, Smeták - Kristl, Kanta, Kopal - Pavlíček
Halouzka - Altenburger, Bury, Byrtus, Dabrowski, Miech, Pecha, Pfeifer, Plánka, Polášek, Popek, Stromko, Vizváry, Wrobel

První zápas semifinálové série jsme zvládly

První zápas semifinálové série jsme zase začali, jak si nikdo nepřál. Dvě vyloučení rychle po sobě a hostující využitá přesilová hra. Na začátku 4. minuty jsme prohrávali 0:1. Hosté chtěli přidat další gól, ale podržel nás Kuba Šlechta v brance a tak jsme přečkali úvodní snahu hostů. Vyloučených bylo v tomto utkání více než dost a tak se plném počtu hrálo jen výjimečně. Z jedné přesilové hry se nám podařilo v polovině 11 minuty vyrovnat. Kdy po přihrávce Honzy Miksana skóroval navrátilec do sestavy Matěj Pavlíček. Stav po první třetině už zůstal 1:1.

Chuť do hry byla na Matějovi Pavlíčkovi opravdu, protože v další přesilové hře v 17. minutě po přihrávce Jonáše Kanty skóroval podruhé. Postupem doby se stále více projevovala kvalita našeho družstva a měli jsme více ze hry. Ve 22. minutě přidal znovu po přihrávce Jonáše Kanty branku Dan Král. Bohužel hosté znovu z přesilové hry snížili. To ale ještě nebyl konec, protože při naší další přesilové hře napálil Kevin Kristl míček tak směle, že si připsal svůj druhý gól v zápase Dan Král ... hlavičkou.

Třetí třetina znovu nezačala ideálně. Hosté znovu snížili na rozdíl jediné branky. Naštěstí v polovině 36. minuty přidal branku na naší straně Jára Svoboda po přihrávce Michala Matouška a poté ještě v přesilové hře uklidnil náš tým Honza Miksan po přihrávce Jonáše Kanty. V poslední minutě ještě výsledek zpečetil Michal Matoušek a tak úvodní zápas skončil naší výhrou 7:3.