SF2 | neděle 29. 5. 2022 | 10:00

6:1 2:0, 0:1, 4:0

HBC Enviform Třinec

Branky a nahrávky:08:46 Matoušek (Deja), 11:49 Kristl (Kanta, Pavlíček) PP, 33:42 Pavlík (Svoboda, Banýr), 34:54 Matoušek (Svoboda, Pavlík) PP, 41:09 Matoušek (Banýr,Pavlík), 42:10 Slezák (Pavlíček) - 28:08 Stromko (Popek) PP . Rozhodčí: David Gráca, Jakub Musil . Vyloučení: 4:7 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 75 . Střely na branku: 42:22 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
Šlechta, Šubrt - Pavlík, Matoušek - Krejčí, Pavelka (Kozák) - Král, Miksan - Svoboda, Zíka, Banýr - Slezák, Deja, Smeták - Kristl, Kanta, Pavlíček (Kopal)
Halouzka, Figura - Altenburger, Bury, Byrtus, Dabrowski, Miech, Pecha, Pfeifer, Plánka, Polášek, Popek, Stromko, Vizváry, Wrobel

Doma zůstáváme 100%

Druhý zápas semifinálové série začínal po necelých 16 hodinách od konce toho prvního. Hosté byli rozhodnutí získat jeden zápas a s tím také začali. Rozhodčí tentokrát hru pouštěli více než předchozí den, ale byla znát i snaha obou družstev nenechat hrát soupeře přesilové hry. Nás se povedl lepší start do utkání a po úvodní přetahované udeřil po přihrávce Matěje Deji v 9.minutě Michal Matoušek. Ve 12.minutě jsme dostali hrát svou první přesilovou hru v utkání a stačilo 18 vteřin na její využití. Po přihrávce Jonáše Kanty vstřelil branku Kevin Kristl.

Stav 2:0 nás trochu ukolébal a druhá třetina byla spíše profesorská a za tento styl hry nás hosté potrestali z přesilové hry chvilku před konce 2.třetiny.

Zápas rozhodlo 72 vteřin v 34. a 35.minutě. Nejdříve trefil šibenici Dáňa Pavlík po přihrávce Járy Svobody a chvíli po něm už v přesilové hře ze stejného místa a stejnou šibenici i Michal Matoušek. Znovu po asistenci Járy Svobody. Na hostech bylo znát zklamání a na našich hráčích zase radost ze hry. Na začátku 42. minuty dokonal hattrik Michal Matoušek po přihrávce Lukáše Banýra a 61. vteřin poté skóroval i David Slezák po přihrávce Matěje Pavlíčka. Stanovil tak konečný stav zápasu 6:1 a my si vezeme do Třince vedení 2:0 na zápasy, kdy můžeme rozhodnout o našem postupu do finále.