SF3 | sobota 4. 6. 2022 | 15:30

HBC Enviform Třinec

1:2pr 0:0, 1:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 16:56 Wrobel (Miech, Vizvári) - 18:53 Deja, 46:02 Pavlíček . Rozhodčí: Martin Černý, Vladislav Olesz . Vyloučení: 6:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 100 . Střely na branku: 23:25 . Průběh utkání:0:0, 1:0, 1:1, - 1:2 .
Halouzka, (Staňková) - Dabrowski, Pfeifer, Popek, Bury, Byrtus, Duda, Mendlík, Miech, Pecha, Polášek, Stromko, Vizváry, Wrobel
Kočka, Šubrt - Matoušek, Pavlík - Krejčí, Pavelka, Hanuš, Pecka, Beneš - Král, Miksan - Svoboda, Banýr, Zíka - Slezák, Deja, Pavlíček - Kristl, Kanta, Smeták

Jsme ve finále extraligy juniorů !!!

Po dvou domácích výhrách nás čekal zápas v Třinci. Po 6 hodinách na cestě a na asfaltovém a nerovném povrchu, kde domácí neprohrávají. Doma Třinec prohrál v této sezóně jen na konci září se Svítkovem a na konci února s námi v prvním kole nadstavbové části. Od té doby doma jen vítězil! Až do sobotního odpoledne!!!

Zápas to byl znovu tvrdý, jak to domácí umějí. Nám se ale tentokrát nedařilo přesilové hry využívat a nemalou zásluhu na tom měl i povrch hřiště. Každopádně se přes několik šancí na obou stranách odcházelo po 1.třetině do kabin za stavu 0:0.

Druhou třetinu jsme zahajovali v oslabení, to se podařilo ubránit, ale 8 vteřin po jeho skončení se z rohu vytočil domácí hráč a prostřelil našeho brankáře. Tím byl Ondřej Kočka, který zaskočil za indisponovaného Jakuba Šlechtu a byl skvělý. Za svá záda propustil jen tu jedinou střelu z úvodu 2.třetiny, jinak odchytal famózní zápas. Na vyrovnání stavu jsme čekali jen necelé dvě minuty, když na konci 19. minuty díky důslednému napadání od Matěje Deji skončil míček šťastně v brance domácího brankáře. Pozdější přesilové hry ani na jedné straně změnu skóre nepřinesly a tak byl stav po 2.třetině vyrovnaný 1:1.

I ve třetí třetině jsme si vypracovali několik šancí ke skórování, ale vždy chyběl kousek. Domácí často čekali v bloku na naši chybu a na rychlé brejky, které ale také nedokázali proměnit. S blížícím se koncem základní hrací doby jsem měli stále častěji míček v držení a tak jsme po faulech domácích dostali skoro minutovou výhodu hrát přesilovou hru 5 na 3. Tu se ale také nepodařilo využít a tak zůstal stav 1:1.

Po čtvrtfinálové Kladenské zkušenosti bylo znát, že chceme rozhodnout a to se po 62 vteřinách prodloužení opravdu povedlo. Matěj Pavlíček to vzal na sebe a svou typickou střelou rozhodl. Míček se dokutálel za brankovou čáru a odstartoval tím naši radost z postupu do finále.

Ještě musíme poděkovat početné skupině našich fanoušků, která dorazila až do Třince, za jejich podporu. Slyšet skandování "Plzeň, Plzeň" bylo super.

Nyní nás už čeká finále s Hostivaří hrané znovu na 3 vítězná utkání. Ta si v neděli ve 4. utkání poradila s Ústím na Labem a vyhrála sérii 3:1. Sobotní i nedělní finálové zápasy začínají v 11 hodin v naší hale a budeme moc rádi, pokud nás znovu přijdete podpořit. Děkujeme.