Plzeňští první utkání se Svítkovem nezvládli, neprosadili se ani jednou

Mečouni v úvodu sezóny přivítali na domácím hřišti Svítkov. Ten v první třetině otevřel skóre, ve druhé ho pak navýšil dalšími třemi trefami. Plzeňští hráči byli aktivní a snažili se ještě dotáhnout, ale i ve třetí části se prosadil jen soupeř. Plzeň se také dostala do šancí, ale nepodařilo se jí vsítit žádnou branku a první výhru si nezapsala.

2. kolo | sobota 10. 9. 2022 | 14:00

0:5 0:1, 0:3, 0:1

HBC Svítkov Stars Pardubice

Branky a nahrávky: 6. Matýs (Král, Zeman), 25. Zeman (Hrubý, Matýs), 29. Kábrt (Bureš), 30. Matýs (Hrubý, Král), 35. Bláha (Bureš). Rozhodčí: Hrubý, Pečený. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 20:19. Průběh utkání: 0:5.
Čapek (Kráčina) – Chramosta, Hanuš (A), Kanta, Matoušek, Průcha, Štípek – Davídek, Galla, Král, Kunzmann (C), Lokajíček, Majer, Miksan (A), Pavlíček, Slezák, Vobruba
Novotný (Šťovíček) – Bureš (C), Doležal, Korbel, Korec, Martínek – Bláha (A), Fluxa, Hrubý (A), Hudec, Kábrt, Král, Kupf, Malý, Matýs, Zeman

Do prvního zápasu nastoupil v brance Vít Čapek, první utkání v extralize si zapsali Michal Matoušek, Dan Král, Matěj Pavlíček a David Slezák. Plzeňští hokejbalisté byli v úvodu utkání aktivní, situaci si pak zkomplikovali vyloučením, ale to Svítkov nevyužil. Radoval se o chvíli déle, když Ondřej Matýs zůstal před plzeňskou klecí a k tyčce se mu podařilo zasunout míček. Mečouni se snažili odpovědět, Kunzmannova střela z pravého kruhu se ale do branky nedostala a po první třetině těsně prohrávali.

Vyrovnat se pokoušeli také na začátku druhé části. V dobré příležitosti byl Miksan, který se prokličkoval mezi hostujícími obránci, ale míček za brankovou čáru nedopravil. Z dálky pak střílel Průcha a Štípek ještě dorážel před klecí, ale hostující gólman svůj tým držel. Plzeňští si poté zahráli přesilovou hru, kterou ale měli zkrácenou, o necelou minutu později se také provinili nedoveným zákrokem. Hosté v ní byli blízko navýšení vedení, Zeman ale trefil jen brankovou konstrukci.

Krátce poté už ale Tomáš Zeman rozvlnil síť, když se míček odrazil do brankoviště, odkud ho pohotově umístil do odkryté části branky. Svítkovští byli poté lepším týmem a Čapka nebezpečně ohrožovali, na střelu Matěje Kábrta už plzeňský gólman nestačil. Hosté ještě neměli dost a jen osmnáct vteřin před koncem druhé třetiny si druhou branku v utkání zapsal Ondřej Matýs.

V úvodu třetí části Plzeň vyměnila gólmany, mezi tři tyče se postavil Kráčina. Mečouni byli aktivní, ale nikdo se nedokázal prosadit. Naopak svítkovští hokejbalisté na své konto přidali pátou branku, hned po buly vystřelil Matyáš Bláha a Kráčina na střelu nestihl reagovat. Do konce utkání se pak jen otevírala vrátka na trestnou lavici. Nejprve si po potyčce šli odsedět čtyřminutový trest Martínek s Bláhou, poté nabídli plzeňští hráči Svítkovu dvojnásobnou početní výhodu. Tu si v závěru zahrála také Plzeň, ale nikdo už se z branky neradoval. Plzeňští první zápas nezvládli a na první body musí čekat.