Z přestřelky v Karviné vytěžili mečouni bod

Plzeňský A-tým má za sebou nejdelší výjezd v sezóně. V Karviné absolvoval zápasy, který rozhodně bavil diváky, méně však oba trenéry obou mužstev kvůli vysokému počtu trestů. Do poloviny zápasu mečouni vedli o jednu branku, nicméně na začátku třetí třetiny o dvě prohrávali. Toto manko se Plzni podařilo stáhnout a základních 45 minut hry o vítězi nerozhodlo. V prodloužení byl přeci jen úspěšnější domácí celek.

4. kolo | sobota 24. 9. 2022 | 14:00

HbK Karviná

5:4pr 1:2, 2:0, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 5. J.Rosůlek (Fárský, Pala), 24. Fárský (Pala, L.Rosůlek), 29. Wrobel (Pacas), 31. Stromko (J.Rosůlek, Fárský), 47. Stromko (J.Rosůlek, Juraško) – 4. Miksan (Chramosta, Pavlíček), 9. Majer, 33. Pavlíček (Miksan, Kunzmann), 33. Kunzmann (Pavlíček). Rozhodčí: Zbořil, Filipiec. Vyloučení: 8:8 + Rosůlek L. (KAR) žOK, Hanuš (PLZ) 10 min OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:4, 5:4pp.
Humlíček (Smetana) – Havlík, Juraško, Kalus, Popek – Diviš, Fárský, Hruboš, Pacas, Pala (A), J. Rosůlek (C), L. Rosůlek (A), Stromko, Wrobel
Kráčina (Kočka) – Chramosta, Hanuš (A), Pavlečka, Ulč – Galla, Krejčí, Kristl, Kunzmann (C), Lokajíček, Majer, Matoušek, Miksan (A), Pavlíček, Poláček, Vobruba

Vstup do zápasu měli mečouni povedený. Ve čtvrté minutě je poslal do vedení dorážející Jan Miksan, který na brankovišti zachoval klid a bekhendem zasunul podél Humlíčka. Slezané ovšem měli přichystanou rychlou odpověď. Při přesilovce dostal prostor Jan Rosůlek, jehož bomba se zastavila až v brance.

Plzeňanů se v první třetině dařilo hrát spíše na útočné polovině, než naopak. Humlíček měl rozhodně více práce, než plzeňský Kráčina. Podruhé se mečouni dostali do vedení v 10. minutě, když Tomáš Majer poslal z mezikruží míček pod břevno. Za stavu 1:2 odešly oba týmy do kabin.

Do druhé třetiny si Karviná přenesla pokračující přesilovku. Po většinu první poloviny druhé části mečouni hráli pouze ve čtyřech. Slezané se dostali na koně a ve třetí početní výhodu krátce po sobě již využili. Jana Rosůlka napodobil z pravého kruhu Ondřej Fárský. Krátce poté se role obrátili. Početní výhodu si zahráli mečouni a více než minutu hráli dokonce proti třem. Největší šanci měl Lokajíček, proti jehož střele výborně zasáhl Humlíček.

Skóre se měnilo až v 29. minutě. Lehkého zaváhání v plzeňské obraně využil Jakub Wrobel, který dostal přihrávku z rohu hřiště a přízemní střelu nasměroval za Kráčinova záda. Plzeňany inkasovaný gól bolel dvojnásob, jelikož bezprostředně po něm přišli na 10 minut hry o Hanuše, který inkasoval osobní trest.

Do třetí třetiny vstupovali mečouni s jasnou motivací vyrovnat. Vstup do třetiny se jim ale nepovedl. Rosůlkovu střelu si na brankovišti našel Jan Stromko a s odrazem o tyč překonal Kráčinu počtvrté. Karviné ovšem krátce poté zavařil Lumír Rosůlek. Při plzeňské přesilovce bodl Lokajíčka koncem hole a byl poslán s pětiminutovým trestem do kabin.

Mečouni s nabídnutou příležitostí naložili excelentně. Nejprve z pravé strany Humlíčka překvapil Matěj Pavlíček, pro kterého se jednalo o premiérovou trefu v nejvyšší soutěži. O necelých třicet sekund se navíc po Pavlíčkově přihrávce, pro změnu zleva, trefil kapitán Martin Kunzmann a rázem bylo srovnáno na 4:4.

Poněkud negativní trend častých vyloučení ovšem do konce zápasu neustal. Mečounům se „podařilo“ trumfnout Karvinou v počtu vyloučení a mezi 34. a 43. minutou zápasu rozhodčí udělili Plzni hned čtyři dvouminutové tresty! Mečouni se naštěstí ubránili, zejména díky vynikajícímu Kráčinovi, obětavé hře, ale také dobře postaveným tyčím.

Utkání nakonec dospělo do prodloužení, které ve druhé nastavené minutě rozsekl Jan Stromko. Rozhodčí se opět rozhodli vyloučit plzeňského hráče. Karvinský útočník v signalizované výhodě obdržel pas do běhu na modrou čáru a přesnou střelou přisoudil druhý bod Karviné.