Mečouni utkání v Dobřanech nezvládli, prohráli o dvě branky

Ve středu plzeňští hokejbalisté odehráli v Dobřanech západočeské derby. V první třetině využili Dobřanští dvakrát přesilovou hru a dostali se do vedení. Plzeň byla aktivní, ale snížit se jí nepodařilo, domácí ve druhé části náskok ještě navýšili. Ve třetí třetině vsítili mečouni dva góly, pak se ale ještě prosadili dobřanští hráči a Plzeňští tak žádný bod nezískali.

5. kolo | středa 28. 9. 2022 | 11:00

TJ Snack Dobřany

4:2 2:0, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 13. Malecha (Zelenka), 14. D. Kovářík (Kovařík, J. Kovářík), 21. Kovařík, 45. J. Kovářík (Matoušek, Ruda) – 39. Miksan (Kunzmann, Pavlíček), 41. Kunzmann (Lokajíček). Rozhodčí: Danylec, Pečený. Vyloučení: 4:3, navíc Malecha (DOB) 10 min OT, Vobruba (PLZ) 5 min + OK. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Hájek (Fukárek) – Duchek (A), Kovařík, V. Šlehofer, Sloup (C) – Duchek, Hronek, Hrubý, D. Kovářík, J. Kovářík, Malecha, Matoušek (A), Michálek, Neumaier, Ruda, Stránský, Vajda, Zelenka
Kráčina (Šlechta) – Chramosta, Hanuš (A), Pavlečka, Ulč – Benedikt, Galla, Krejčí, Kristl, Kunzmann (C), Lokajíček, Majer, Matoušek, Miksan (A), Pavlíček, Poláček, Roušal, Vobruba, Zíka

V úvodu byly oba týmy aktivní a brankáři museli být pozorní. V polovině první třetiny měli dobřanští hráči k dispozici pětiminutovou přesilovou hru a podařilo se jim skórovat. Nejprve mířil přesně Kovařík, ale gól nebyl uznán, protože jeden z asistujících hráčů nebyl uveden v zápise. O chvíli později už se ale Dobřanští radovali, když Kráčinu překonal Matyáš Malecha. Dobřany pokračovaly v ohrožování plzeňské branky, hostující gólman pak nestačil na střelu Daniela Kováříka, který navýšil vedení.

Ve druhé třetině byli mečouni nebezpeční, nedokázali ale prostřelit dobřanského strážce klece. Zahráli si také dvě početní výhody, vyloučení domácích hráčů se jim nepodařilo potrestat. Naopak dobřanští hokejbalisté se v signalizované výhodě znovu prosadili. Míčku se ujal Václav Kovařík a zblízka ho zasunul za brankovou čáru. Plzeňští se snažili o snížení, střelecké štěstí zkoušel po vhazování Hanuš, po něm také Benedikt, ale dobřanský gólman se překonat nenechal. Mečouni měli další příležitost v přesilové hře, ale nikdo se neprosadil.

Na začátku třetí části se nedovoleným zákrokem provinili hosté, ale oslabení zvládli. V dobré příležistosti ke skórování se pak ocitl Matoušek, před kterým byla odkrytá klec, ale jeho střela mířila vysoko. Na trestnou lavici pak šel další plzeňský hráč, ale Plzeň se dokázala ubránit. Za chvíli se vrátka na trestnou otevírala na druhé straně a Plzeňští už rozvlnili síť. Kunzmann nahrál na pravý kruh Janu Miksanovi, který byl přesný.

Zanedlouho mohl dobřanský gólman znovu inkasovat, ale Kunzmann trefil tyč. Uběhlo jen pár vteřin a Martin Kunzmann dostal míček do klece, když z pravého kruhu vyslal tvrdou střelu. Plzeňští hráči byli při chuti a pokoušeli se na soupeře dotáhnout. V závěru třetiny si ale situaci zkomplikovali vyloučením a domácí to využili. K míčku se dostal Jan Kovářík a pojistil Dobřanům výhru. Plzeňští si tak žádný bod nezapsali.