Plzeňané se v Ústí nad Labem trápili. Vrací se bez gólu a bez bodů

Na zápas v Ústí nad Labem nebude plzeňský A-tým vzpomínat v dobrém. Mečouni se na severu Čech nepředvedli v nejlepším světle. Nevypracovali si téměř žádné šance a naopak sami třikrát inkasovali. Mizérii podtrhlo také vynucené střídání brankáře Čapka, který musel po prvním gólu odstoupit. Mečouni tak ze sedmi dnů, během nichž odehráli tři venkovní duely, získali pouze bod. FOTO: Tomáš Laibl

6. kolo | sobota 1. 10. 2022 | 13:30

Elba DDM Ústí nad Labem

3:0 0:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 21. Krajíček (Červinka), 27. Červinka (TS), 34. Stupka (Grus, Červinka). Rozhodčí: Hrubý, Koskuba. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 48. Střely na branku: 28:19. Průběh utkání: 3:0.
Rechtorik (Banda) – Bečvář, Grus, Haas, Kapusta, Kohout, Michajličenko, Poláček, Švanda – Belica, Červinka, Hampl, Jelen, Koval, Krajíček, Nedoma, Škurla, Stupka, Tomáš, Zicho
Čapek (21. Kráčina) – Chramosta, Hanuš, Krejčí, Matoušek, Pavlečka, Ulč – Galla, Král, Kristl, kunzmann, Lokajíček, Majer, Miksan, Pavlíček, Roušal, Zíka

V první třetině sledovali diváci spíše taktickou bitvu. V úvodu zápasu měla více ze hry Elba, přesto byla její střelecká převaha výsledkem hlavně střel ze střední vzdálenosti. V ojedinělé šanci se v 10. minutě ocitl Červinka, ale plzeňský brankář Čapek byl připraven. Poté se ke slovu přihlásila i Plzeň, její nápor ale ukončilo vyloučení Zíky.

Na začátku druhé části si početní výhodu zahrála i Plzeň, třicet sekund dokonce dvojnásobnou. Elba ale postupem času získávala jistotu a mečouni se začínali trápit. Vyvrcholením tohoto stavu bylo, když Červinka zachytil Hanušovu přihrávku a Ústí v oslabení přešlo do rychlého protiútoku, který gólem zakončil Pavel Krajíček. Čapek se navíc při zákroku či při střetu s dobíhajícím spoluhráčem zranil a musel odstoupit.

Diváci poté sledovali další neurovnanou pasáž, kdy si oba týmy zahrály početní výhodu, ani jednomu se ale nepodařilo vážněji ohrozit gólmana soupeře. Za stavu čtyř proti čtyřem se ale předvedl domácí Zicho, který se v souboji jeden na jednoho prosadil přes plzeňského obránce, před Kráčinou byl poté faulován a rozhodčí nařídili rovnou trestné střílení.

Toho se ujal Vojtěch Červinka, který Kráčinu zmátl bekhendovým blafákem a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Další těžký moment pro Plzeň byly dvě vyloučení krátce za sebou. Do konce druhé části se museli dokonce minutu bránit ve třech.

Elba si dlouhou přesilovku, kvůli vyloučení Ulče na 2+2 minuty, přenesla do třetí třetiny. Plzeňané se v čele s jistým Kráčinou velmi dobře bránili. Přesto se Severočeši v početní výhodě prosadili. Martin Stupka prostřelil od matinelu hradbu těl a plzeňského gólmana rovněž.

Stupkův gól byl navíc posledním zápisem v kolonce branek. Zápas se dohrál bez výraznějších šancí. Nejblíže ke gólu byli mečouni ve 42. minutě, kdy po dobrém napadání Krále musel Rechtorik vyběhnout ze svého brankoviště, míček ale nepokryl. Dorářející Chramosta ale pod tlakem bránících hráčů míček do branky nedostal. Plzeňané tak podruhé v sezóně odešli poraženi bez vstřeleného gólu.