Plzeňští vybojovali důležitou výhru, Prachaticím vsítili šest branek

Mečouni se podruhé v letošní sezóně představili na domácím hřišti, kde se utkali s Prachaticemi. Plzeňští byli od úvodu aktivní, v první třetině využili dvojnásobnou přesilovou hru a prosadili se také v oslabení. V další části přidali na své konto tři góly, jeden inkasovali. Hosté se pak snažili ještě dotáhnout, ale Plzeň si vedení pohlídala a vyhrála.

7. kolo | sobota 8. 10. 2022 | 11:00

6:3 2:0, 3:1, 1:2

HBC Prachatice

Branky a nahrávky: 5. Hanuš (Vobruba, Kráčina), 15. Vobruba, 17. Lokajíček (Kunzmann), 22. Vobruba (Pavlíček, Kunzmann), 29. Chramosta (MIksan), 41. Zíka (Kunzmann, Davídek) – 28. Markytán (Valek, Šilhán), 31. Zavřel (Braun, Valek), 33. Zavřel (Šilhán). Rozhodčí: Cícha, Danylec. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 71. Střely na branku: 32:15. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3.
Kráčina (Šlechta) – Chramosta, Hanuš (A), Ulč – Davídek, Král, Krejčí, Kunzmann (C), Lokajíček, Majer, Matoušek, Miksan (A), Pavlíček, Roušal, Vobruba, Zíka
Pixa (Holub) – Markytán, Mašek, Šaršok, Šilhán, Švácha (A) – Bárta, Braun, Neruda, Sitter, Štěpánek, Turek (C), Uhlíř, Valek, Zavřel

Do utkání vstoupili lépe Plzeňští, kteří byli aktivnější, Kráčina moc práce neměl. Hosté si situaci zkomplikovali vyloučením, krátce poté se provinili znovu a nabídli Plzni dvojnásobnou početní výhodu. To Plzeňští hokejbalisté potrestali, když skóre otevřel Lukáš Hanuš. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou, v dobré příležitosti byl Lokajíček, ale proti jeho střele Pixa zasáhl. Srovnat mohl Šaršok, ale také Kráčina svůj tým podržel. V závěru třetiny mečouni odskočili na rozdíl dvou branek v oslabení, když chybu soupeře využil Jakub Vobruba.

Na začátku druhé části si hosté zahráli další přesilovou hru. Ale také tentokrát se v ní radovali domácí, když prachatickým hráčům utekl Vít Lokajíček a zblízka prostřelil Pixu. Toho pak v brance nahradil Holub. I ten ale zanedlouho inkasoval, plzeňským hráčům se podařilo využít další početní výhodu. Míček se pohyboval v brankovišti, dobře pak zareagoval Jakub Vobruba a umístil ho za záda hostujícího gólmana.

Plzeňští pak byli nebezpeční, ale ve hře čtyři na čtyři Prachatice snížily. Na modrou obdržel přihrávku Jaromír Markytán a míček dopravil až za brankovou čáru. O necelou minutu později si ale čtyřbrankové vedení vzali zpět mečouni. Hned po buly se dostal míček na Tomáše Chramostu, který z osy hřiště překonal Holuba.

Do třetí třetiny si hosté přenesli přesilovou hru a po necelé půl minutě ji využil Martin Zavřel. Prachatičtí hráči se snažili dotáhnout, Kráčina pak skvěle zasáhl proti Braunovi. Za chvíli ale nestačil na další střelu Martina Zavřela. U dalšího závaru před plzeňskou brankou se pak situace vyostřila a na trestnou lavici usedli čtyři hráči.

Hrálo se v rychlém tempu, oba brankáři museli být pozorní. Ve čtyřicáté minutě byl překonán prachatický gólman, prvním gólem v extralize mužů se blýskl Radek Zíka. Plzeň si krátce poté vzala oddechový čas a hosté pak odvolali gólmana a snažili se snížit v šesti. Prachatice vyslaly na Kráčinu několik střel, ten už ale žádný míček do klece nepustil a Plzeňští si zapsali důležitou výhru.