Mečouni se neradovali ani doma proti Hradci, nedařilo se jim v koncovce

Po nepovedených venkovních zápasech si mečouni chtěli spravit chuť na domácím hřišti, kde se utkali s posledním Hradcem. V první i druhé třetině bylo skóre vyrovnané, ve třetí padaly branky jen za záda plzeňského brankáře. Plzeňští se snažili, ale ze své aktivity více gólů nevytěžili a na další body musí čekat.

9. kolo | sobota 22. 10. 2022 | 14:00

2:4 1:1, 1:1, 0:2

HBC Hradec Králové 1988

Branky a nahrávky: 3. Martínek (Kunzmann, Lokajíček), 17. Kunzmann (Davídek, Lokajíček) – 14. L. Černý (J. Rakovský), 30. Fanderlík (D. Černý), 40. Černý (Zeman), 45. Černý (Fanderlík). Rozhodčí: Danylec, Pečený. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1 . Diváci: 50. Střely na branku: 17:10. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4.
Čapek (Kráčina) – Chramosta, Hanuš (A), Krejčí, Matoušek, Pavlečka, Štípek, Ulč – Davídek, Galla, Král, Kunzmann (C), Lokajíček, Majer, Miksan (A), Poláček, Roušal, Vobruba, Zíka
Brykner (Dvořáček) – Chyba, Fanderlík, Jiřík (A), Palán, M. Rakovský, Šimek, Zeman – D. Černý, L. Černý, Fiedler, Mejzlík, J. Rakovský, Tesař (C)

Do utkání vstoupili lépe Plzeňští, kteří byli v úvodu nebezpeční. Ve třetí minutě otevřeli skóre, když míček dostal do útočného pásma Kunzmann. Jeho střela úspěšná nebyla, ale krátce poté se prosadil Martin Davídek. Plzeň pak byla hodně aktivní a snažila se o navýšení skóre. Příležitosti si ale vypracovali také hosté. Před plzeňském brankářem hrozil Černý, o chvíli později utekli do přečíslení dva na jednoho.

Ve druhé části první třetiny si mečouni zahráli ztrácenou přesilovou hru, stejnou možnost ke srovnání měl i Hradec, ale nikdo se neradoval. Hradečtí rozvlnili síť zanedlouho, Lukáš Černý dostal prostor na pravém kruhu a zamířil k tyči. V brankovišti se pak míček pohyboval také na druhé straně, ale do klece se nedostal.

Plzeň si vzala vedení zpět na začátku druhé třetiny. V šanci byl Davídek, ale zamířil vysoko, z levé strany pak vystřelil Martin Kunzmann, který už byl přesný. Mečouni pokračovali ve svém tlaku, v dobré příležitosti byl Roušal, před brankou úřadoval Davídek nebo se z dorážky snažil překonal Bryknera také Miksan.

Plzeňští hráči mohli vedení navýšit v početní výhodě, ale vyloučení hostujícího hráče nepotrestali. Naopak přesilovou hru využil Hradec. Jen pět vteřin před koncem druhé patnáctiminutovky si před plzeňského strážce klece naběhl Vítek Fanderlík, který zařídil vyrovnání.

Se snahou odskočit šli mečouni do třetí třetiny, kde měl hradecký gólman plné ruce práce. Hosty ale podržel, Plzeň ho nemohla překonat. Na trestnou lavici pak postupně usedli tři hráči a domácím to zkomplikovalo situaci. Vteřinu po skončení početní výhody nestačil plzeňský gólman na Lukáše Černého a Hradec otočil skóre.

Odpovědět mohli Západočeši v přesilové hře, ta se jim ale příliš nevydařila. Také v závěru základní hrací doby se hosté ocitli v oslabení, plzeňští trenéři si pak vzali oddechový čas a odvolali brankáře. To se ale mečounům nevyplatilo, do prázdné klece nasměroval míček Lukáš Černý a dokončil tak hattrick. Hradec získal první body v sezóně, Plzeňští na další výhru musí čekat.