Plzeňští hokejbalisté nezvládli utkání na Kladně, vrací se bez bodů

Sérii proher se mečouni snažili prolomit na hřišti Kladna. Nezvládli ale závěr první třetiny a Kladenští se dostali do dvoubrankového náskoku. Ve druhé se jim podařilo snížit, ale pak už žádný gól na své konto nepřidali. Naopak ve třetí části se ujala ještě jedna střela domácích a Plzeň si zapsala další prohru. Foto: HBC Kladno

10. kolo | sobota 29. 10. 2022 | 11:00

HBC ALPIQ Kladno

3:1 2:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 14. Pražák (Hnízdil, Singer), 15. Procházka (Kohout, Barnošák), 36. Soukup (Patera, Pražák) – 24. Lokajíček (Hanuš, Vobruba). Rozhodčí: Cícha, Synková. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Střely na branku: 27:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Jirotka (Solar) – Důras, Kamenář, Kastner, Kočka, Kyclt, Pliml (A), Soukup (A), Teinitzer, Zdrůbecký – Adam, Barnošák, Hnízdil, Kohout, Patera, Pražák, Procházka, Rychlý, Singer, Špaček (C)
Čapek (Kráčina) – Chramosta, Hanuš (A), Krejčí, Matoušek, Pavlečka, Štípek, Ulč – Galla, Král, Lokajíček, Majer, Miksan (A), Poláček, Roušal, Vobruba (C), Zíka

Na kladenském hřišti začali lépe domácí, kteří hned v úvodu prověřili plzeňského gólmana. Ve třetí minutě usedl na trestnou lavici Adam a zahrozit mohla Plzeň. Mečounům se ale přesilová hra nevydařila, na Jirotku vyslali jen jednu střelu. Ani poté neměli brankáři na obou stranách příliš práce, nikdo se do výrazné šance nemohl dostat.

Ke konci první části se pak nedovoleným zákrokem provinili Plzeňští a skóre se měnilo. Kladnu stačilo jen třicet tři vteřin, před brankou zůstal nehlídaný Ondřej Pražák a poslal míček za záda Čapka. Závěr se plzeňským hokejbalistům vůbec nevydařil. Jen devatenáct vteřin před přestávkou byl přesný Jaroslav Procházka.

Kladno pokračovalo ve své aktivitě také na začátku druhé třetiny, příliš šancí ke skórování ale vidět nebylo, oba týmy se do útočných akcí moc nepouštěly. Snížit se hostům podařilo v polovině části v početní výhodě. Vít Lokajíček se z dálky opřel do míčku a ten skončil až v síti.

O chvíli později si mohli vzít Kladenští dvoubrankový náskok zpět. Procházka běžel sám na gólmana, ale v nevhodnou chvíli podklouzl a pak už neuspěl. Hra se poté zrychlila a oba strážci klece museli být pozorní. Kladno si situaci zkomplikovalo vyloučením, Plzeňští byli nebezpeční, ale tentokrát se ubránilo.

Z třetí patnáctiminutovky uběhlo jen jedenáct vteřin a přesilovou hru nabídli domácím také mečouni, ale ani Kladenští nebyli úspěšní. Radovali se ale zanedlouho, když od modré prostřelil plzeňského brankáře Radek Soukup. Po chybě v plzeňské rozehrávce mohli domácí svůj náskok navýšit. Barnošák byl sám před hostujícím gólmanem, ten ale tým podržel.

Po menší potyčce si pak Plzeňští zahráli početní výhodu, kde měli možnost se na soupeře dotáhnout. Z dálky se snažil prosadit Lokajíček, střely mu ale zastavili obětaví obránci. Pak se dostali plzeňští hráči ještě do oslabení a výhra se jim vzdálila. Nic už se jim vymyslet nepodařilo a ani z Kladna si žádný bod neodvezli.